Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriMusul Yeniden İnşa Edilecek

Musul Yeniden İnşa Edilecek

Musul Valisi Necim el-Cuburi’nin yapmış olduğu açıklamada, yaklaşık 3 yıl önce terör örgütünün elinden kurtarılan şehrin imar edilmesi amacıyla yaklaşık 7 milyar dolara ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Bölgenin 2014 yılının Haziran ayında terör örgütü tarafından kontrol edilmesinin ardından şehrin adeta yıkıma uğradığını aktaran Cuburi, kentin kurtarılması sırasında güvenlik güçleri ile terör örgütü mensupları arasındaki çatışmalar sırasında bölgenin ağır tahribata uğradığından bahsetti.

Bölgenin kurtarılmasının ardından 3 yıl geçmesine rağmen kent merkezi, ilçe ve kasabaların altyapısında hala ciddi hasarların olduğundan bahseden Cuburi, hayata geçirilen altyapı projelerinin yetersiz kaldığını ifade etti.

Yıllarca göçmen hayatı yaşayan binlerce Musullunun şehre geri döndüğünden bahseden Cuburi,”Kamplardan evlerine dönen binlerce Musullu hala evsiz.” dedi.

Cuburi, Musul’da hayatın normale dönmesi için bir an önce tamamlanması gereken daha birçok altyapı projesi olduğunu, öncelikli projeler arasında ise yerleşim yerleri, hastane ve okulların onarımı ile temel hizmetlerin iyileştirilmesinin yer aldığını kaydetti.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments