“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerEkonomi HaberleriMüteahhitlere Büyük Müjde! Devlet Bankaları 2 Yıl Ana Para Ödemesiz, 5 Yıl...

Müteahhitlere Büyük Müjde! Devlet Bankaları 2 Yıl Ana Para Ödemesiz, 5 Yıl Vadeli Kredi Verecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak merakla beklenen İstihdam Odaklı İşletme Kredisi hakkında açıklama geldi. Devam eden konut projeleri için devlet bankaları 2 yıla kadar ana para ödemesiz, 5 yıl vadeli kredi verecek!

Son dönemde inşaat sektöründe yaşanan maddi yetersizlik nedeni ile yarım kalan inşaat projesi sorununun çözümü için devlet destekli kredi müjdesi geldi. 

İstihdam Odaklı İşletme Kredisi adı verilen yeni kredi paketi ile devlet devam eden konut projeleri için müteahhitlere destek olmak için 2 yıla kadar ana para ödemesiz olmak üzere 5 yıla kadar vadeli kredi kullandıracak. 

İnşaat Sektöründe Ek İstihdam Sağlanacak! 

Yapılacak olan yeni destek sayesinde inşaat sektöründe özellikle de 2019 yılında yaşanan işsizlik sorununun çözülmesi bekleniyor. 

Yaşanan işsizlik sorunun her geçen gün artması üzerine gelen bu müjde büyük sevinç yarattı. Kamu bankaları tarafından verilecek olan yeni kredi ile projelerin devam etmesi sağlanacak, böylelikle inşaat çalışanlarının işten çıkarılmasının önüne geçilecek. 

İlave istihdam başına kredi tutarı ile inşaat sektöründe 200 bin liraya kadar kamu bankaları kredi desteği sağlayacak. 

Devam eden konut projelerinde İstihdam Odaklı İşletme Kredisi ile azami 2 seneye kadar ana para ödemesiz toplamda 5 yıl vadeli kredi desteği sağlanacak. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments