“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriNar Yatırım, 4,7 Milyar TL Bedelle 9 Adet Otel Açacak

Nar Yatırım, 4,7 Milyar TL Bedelle 9 Adet Otel Açacak

Nar Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özer, 4,7 milyar TL yatırımla yedisi Türkiye’de ikisi de yurt dışında olmak üzere 9 yeni otel açacaklarını açıkladı.

Patronlar Dünyası’ndan Necla Dalan’ın haberine göre, Özer, önümüzdeki 4 yılda birçok yeni projeyi hayata geçireceklerini anlattı. Bu projelerin bir kısmının geliştirme bir kısmının ise plan aşamasında olduğunu kaydeden Özer, bütün projeleri 4,7 milyar TL’lik bir yatırımla hayata geçireceklerini vurguladı.

“Yeni projeleri hayata geçirmekle Meroddi’yi turizmin farklı alanlarında ve farklı ülkelerde hizmet veren bir uluslararası zincire dönüştürmeyi hedefliyoruz” diyen Özer, yurt içi projeleri hakkında şu bilgileri verdi:

“Galata Bölgesi’nde 130 yıllık tarihi Bağdatlıyan Binası restorasyonu bunlardan biri. Bu binayı 46 odalık butik otele dönüştürüyoruz. Mecidiyeköy bölgesindeki şirket merkezimizi 74 odalı 4 yıldızlı şehir oteli yapacağız. Ayrıca Beyoğlu’nda 37 odalı butik otel, Şişli’de 125 daireli otel-rezidans projemiz, İstanbul Havalimanı’na yakın İhsaniye’de 70 odalı havalimanı oteli, Kazdağları’nda 35 odalı doğa turizmi oteli, Kapadokya’da 18 odalı mağara otel projemiz var. Bağdatlıyan binasının restorasyonu Mart 2025 gibi bitecek. Mecidiyeköy projesine bu yıl sonu başlayıp 2026’da bitirmeyi hedefliyoruz. Beyoğlu da bizim binamız ve 2025 sonu açmayı planlıyoruz. Kazdağları’nda yerimiz var ve oradaki oteli 3 yılda, Kapadokya’dakini 2 yılda tamamlayacağız. Kapadokya’da da satın alma yapacağız.”

İbrahim Özer, yurt dışında da butik otel açmak için görüşmeleri olduğunu belirterek, “Barselona’da tarihi bir bina alıp butik otele dönüştüreceğiz. Barselona’da 40 odalı butik oteli 3 yıl içinde hayata geçirmeyi hedefliyoruz, zira restorasyon süreçleri uzun sürüyor. Aynı şekilde Lizbon’da 35 odalı butik otel projemiz bulunuyor” diye konuştu.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments