Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriNarince Gerger Yolu’nda İnşaat Başladı

Narince Gerger Yolu’nda İnşaat Başladı

Adıyaman, Gerger’de güvenli ulaşım sağlanması amacıyla yapılması planlanan yol inşaat çalışmaları başladı. 

18 Kasım Cuma günü başlayan yol yapım çalışmalarının temel atma törenine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu da katılım gösterdi. 

Törende konuşan Bakan Karaismailoğlu, Narince-Gerger Yolu projesinin yer teslimini bu yılın haziran ayında gerçekleştirdiklerini belirtti. Proje kapsamında; 33 kilometrelik tek yol ile birlikte, 3,5 kilometre uzunluğundaki Gerger Çevre Yolu’nun da yer aldığını ifade eden Karaismailoğlu; “Projenin tamamlanmasıyla yol güzergâhımız 2 kilometre kısalacak, seyahat süresi 46 dakikadan 25 dakikaya düşecek. Böylece, yolun fiziki ve geometrik standartlarını yükseltmiş olacağız.” dedi.

Yapılacak yeni yol ile birlikte zamandan 18 milyon lira, akaryakıttan 3 milyon lira olmak üzere yıllık toplam 21 milyon lira tasarruf sağlayacaklarının altını çizen Bakanımız, yeni yol ile UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilen, Dünyanın önemli turizm merkezlerinden Nemrut Dağı’na da erişimin kolaylaşacağını, turizmin ve ticaretin canlanacağını belirtti.

Bakanı Karaismailoğlu Narince-Gerger Yolu’nun temel atma töreninin ardından, Kahta-Narince-Siverek Yolu yapım çalışmalarını ve Adıyaman Hastane Farklı Seviyeli Kavşağı’nı da yerinde inceleyeceklerinin bilgisini verdi.

Törende konuşan Genel Müdür Uraloğlu ise yaklaşık 37 kilometre olan Narince-Gerger Yolu’nu yatırım planına alarak, ihalesini yaptıklarını ve yapım çalışmalarına başladıklarını ifade etti. Yolu en kısa zamanda bitireceklerini söyleyen Uraloğlu, Narince Gerger arasını standart bir yol haline getireceklerini ifade etti.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments