“reocom
Ana SayfaHaberlerNesos Fabrikası’nda Sona Gelindi

Nesos Fabrikası’nda Sona Gelindi

İnşaat çalışmaları Temmuz ayında Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde (GİOSB) başlayan Nesos Fabrikası, Nisan ayında üretime açılacak.

Yıldız Holding’e ait olan ve temelleri temmuz ayında atılan fabrika 10 bin metrekare alanda hızla inşa ediliyor. 500 milyon liraya mâl olacak fabrikada ilk etapta yaklaşık 60 işçi çalışacak. Üretim ilerledikçe işçi sayısı 120’ye çıkacak.

Altyapı Çalışmaları Tamamlandı

Toplam 1940 dönüm araziye sahip olan ve 79 yatırımcının bulunduğu Kandıra GİOSB’nin altyapı çalışmaları tamamlandı. Bu çalışmalar kapsamında doğalgaz ve atık su altyapılarının ihalesi de yapıldı. Doğalgaz ihalesinde firma ile sözleşmeyi imzalayan GİOSB yönetimi, atık su ihalesini alan firmayla da önümüzdeki günlerde sözleşme yapacak. Kısa zamanda tamamlanacak olan doğalgaz ve atık su altyapısı ile birlikte GİOSB’de altyapı adına hiçbir eksiklik kalmayacak ve alanda geriye sadece firmaların gelip fabrikasını kurması işlemi kalacak.

Ülker markasının da bağlı bulunduğu Yıldız Holding’in Nesos markasının üretileceği Kandıra GİOSB’deki fabrikayı yapan Sayın İnşaat, günlük üç vardiya şeklinde çalışarak inşaatı kısa zamanda bitirmeyi hedefliyor. Firmanın hedefi 1 Nisan itibariyle GİOSB’de üretime başlamak. Ancak hava koşulları göz önünde bulundurularak nisan ayı içinde üretimin yapılacağı düşünülüyor. Nesos Fabrikası’ndan sonra yerel seçimin tamamlanmasıyla birlikte yeni firmaların da alanda yatırım yapmaya başlaması bekleniyor.

Nesos Fabrika projesinin tüm detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Özgür Kocaeli

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“ADANA

Most Popular

Recent Comments