“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerKonut HaberleriNexonya 7 Yeni Projesine Start Verdi

Nexonya 7 Yeni Projesine Start Verdi

Kurulduğu günden bu yana 166 konutluk projeyi hayata geçiren Nexonya, 105 villa ve 344 konuttan oluşan 7 yeni projeye başladı.

İnşaat sektöründe deneyimli ailenin 3. kuşak temsilcisi Ali Koray Vural tarafından 2020 yılında temelleri atılan Nexonya, nitelik, enerji, gelecek, ortaklık, nedensellik, yenilikçilik ve amaç kavramlarını kapsıyor. “Nexonya’da Yaşam Var” mottosuyla kurulan Nexonya, 40 yıllık inşaat sektöründeki birikim sonucunda kuruldu. Kurulduğu günden bu yana Ümraniye, Maltepe ve Çekmeköy’de toplam 166 konutluk projelerini hayata geçiren Nexonya, şu anda Sapanca, Şile, Ümraniye, Üsküdar, Çekmeköy veMaltepe lokasyonlarında 7 aktif şantiyesiyle inşaat sektörünün öncü markası konumuna geldi. 40 yıldır inşaat sektöründeki ailesinin 3. kuşak temsilcisi olarak Nexonya markasını hayata geçirdiklerini belirten Nexonya Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koray Vural, “40 yıllık bilgi birikimimizi Nexonya markamıza taşırken günün ve geleceğin ihtiyaçlarına uygun konut modellerini hayata geçirmeyi hedefledik. Fayda üreterek, kaliteyi her adımda daha yukarıya taşımak ve insan ve çevreye kadim bir miras bırakmayı istiyoruz. Nexonya, gelenek ve geleceği, mühendislik ve estetiği, insan ve çevreyi tek merkezde toplayan bir kültürün temsilcisidir. Marka yolculuğumuzu insan ve yaşam üzerine kurguladık. Geleneksel değerlere olan saygımızla birlikte sürekli olarak yenilikçi fikirler ve modern teknolojilerle kendimizi güncel tutuyoruz. Nexonya olarak temel amacımız, müşterilerimizin beğenisine yönelik kaliteli, konforlu, kullanışlı, pratik ve estetik yaşam alanları sunmaktır” dedi.

Artan maliyetler karşısında büyümeye devam

Kentsel dönüşüm projeleri dışında sıfır konut ve villa projeleri de inşa ettiklerini belirten Vural, konut projelerinde şehir içinde ulaşımı kolay, hastane, çarşı gibi hayatın dinamiklerine yakın lokasyonları, villa projelerinde ise İstanbul’a yakın lokasyonları tercih ettiklerini sözlerine ekledi. 2022 yılında temellerini attıkları 7 projenin satışa çıktığını ve satışa çıktıkları an projelerin yüzde 20’sinin satıldığını ifade eden Ali Koray Vural, “105 villa ve 344 konutluk 7 projemiz aynı anda aktif olarak devam ediyor. Projelerimizden Sapanca, bölgenin en büyük projesi konumunda. 7 projeye ilaveten Pendik ve Gebze’de hayata geçireceğimiz 2 projeyle birlikte 9 proje için 7,5 milyar TL’lik yatırımda bulunduk. 2022 yılı içerisinde başladığımız projelerimizin genel teslimat tarihleri ağırlıklı olarak 2024 yılının ikinci yarısında olacak. Bankaların uyguladığı yüksek faiz tutarı karşısında 50 aya ulaşan vadeler şeklinde uygun ödeme koşulları oluşturduk. Artan inşaat maliyetleri karşısında
7 aktif şantiyemizle bir nevi sektöre duyduğumuz güveni de gösteriyoruz” açıklamalarında bulunurken, 2024 yılı içerisinde de Pendik ve Gebze’de yeni proje üretme hedeflerinin olduğunun altını çizdi. Nexonya Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koray Vural, her yıl artan konut ihtiyacının sektörün büyümesi için bir avantaj olduğunu ve konut sektörünün yatırım aracı olma özelliğini koruduğunu da belirtti.

Kredi faizi inmeli 

Kentsel dönüşüm projeleri hayata geçirdikleri için yeni kentsel dönüşüm yasası hakkında da değerlendirmelerde bulunan Ali Koray Vural, “6 Şubat depremleri sonrasında uzmanlar yaklaşan Büyük Marmara depremine vurgu yapsalar da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı verilerine göre İstanbul’da 600 binlik konut ve işyerinin acil dönüşmesi gerekiyor. Kentsel dönüşümde sıkıntılar salt çoğunluğun yakalamaması, finansmana erişim gibi konulardı. Yeni yasayla birlikte sorunların büyük bir kısmına çözüm kapısı aralanarak kentsel dönüşümün hızlanmasını bekliyoruz” dedi. Konut fiyatlarındaki dengesiz artışın sonlandığını belirten Ali Koray Vural, konut satışlarının hızlanması için yüksek kredi oranlarının yüzde 1,50’nin altına inmesi gerektiğine de vurgu yaptı.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments