“Yapı
Ana SayfaHaberlerOrdu Şehir Hastanesi Yüzde 74 Oranında Tamamlandı

Ordu Şehir Hastanesi Yüzde 74 Oranında Tamamlandı

Ordu’da 900 yataklı olarak planlanan şehir hastanesi projesinin genel inşaat çalışmaları yüzde 74 oranında tamamlandı. Kaba inşaatta ise yüzde 98 ilerleme kaydedildi.

Ordu Üniversitesi’nin yer tahsis ettiği ve yapımına 2021 yılının Mart ayında başlanan 900 yataklı şehir hastanesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Yapım çalışmalarının devam ettiği Ordu Çevre Yolu’nun yanında, Ordu Üniversitesi yerleşkesi içerisinde yer alan hastane, Ordu’nun en temel ihtiyaçlarından birisi olan hastane sorununu çözüme kavuşturacak.

250 bin metrekare arsa üzerine inşa edildi, 1020 adet sismik izolatör bulunuyor.

Ordu Olay’dan Kaan Özel’in haberine göre; konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ordu İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün: “Kaba inşaatta yüzde 98’deyiz. Tüm inşaat kalemlerinde yüzde 74’teyiz. İçinde elektrik, havalandırma o tür çalışmalar yapılıyor.” dedi.

Ordu Çevre Yolu’nun alt kısmında bulunan hastanede depreme karşı bin 20 adet sismik izolatör ile güçlendirildi. 8 noktadan hastaneye ulaşım olacak Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerinin hastaneye ulaşım sıkıntısı yaşanmaması için çalışmaları sürerken, hastaneye 8 noktadan ulaşım imkanı olacağı öğrenildi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments