Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriPandemi Yayla Evi İnşaatında Artış Yaşattı!

Pandemi Yayla Evi İnşaatında Artış Yaşattı!

Bağlı olduğu Pozantı ilçesinin 20 bin nüfusu olmasına karşın, yaz aylarındaki nüfusu 33 bin 70 konutla 100 binin üzerine çıkan Akçatekir Mahallesi bölgenin en sevilen yaylalarından birisi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle bu bölgede yayla evi olan vatandaşlar kente dönüş yapmadı. Normalleşme sürecinin başlamasının ardından yeniden tırmanışa geçen vaka artışları ve koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonlarını kapsayan sokağa çıkma kısıtlamalarının gelmesiyle beraber Akçatekir Mahallesi, tarihinde ilk kez kış aylarındaki nüfusu 10 binin üzerine çıktı. Adana Büyükşehir Belediyesi, mahallenin geçen yıllarda don olayına karşı kestiği suyunu, bu yıl nüfus artışı nedeniyle kesmedi.

Pandemi nedeniyle insanların, apartman hayatının zor ve binaların bir cezaevi olduğunu gördüğünü söyleyen Başkan Çay, “Dolayısıyla bahçeli, müstakil evler cazibe merkezi haline geldi. Pozantı’da bu cazibeden pozitif anlamda etkilendi. Pandemi sürecinin yoğunlaştığı bu dönemde, merkez köylerde yoğun bir şekilde inşaat ruhsatları imzaladık. Birçok Adanalının, Pozantı gibi yerlerde yayla evi yapmak gibi bir cazibesi var” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments