“Yapı
Ana SayfaHaberlerKonut HaberleriPeker GYO’dan İspanya’ya Konut Projesi

Peker GYO’dan İspanya’ya Konut Projesi

Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Peker, İspanya’da konut projesi geliştireceklerini belirterek, “Orta ve uzun vadede sürdürülebilir döviz geliri elde etme ve büyüme hedefiyle, global yatırımlarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Almanya ve İngiltere’nin ardından İspanya’ya da açılan Peker GYO’nun Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Peker, “İspanya müşteri çeşitliliğinin oldukça yüksek olduğu, cazip bir pazar. Yaklaşık bir yıl önce yatırımlara başladığımız bölgede yatırımlarımızı artırmak ve çeşitlendirmeye karar verdik. Ardından çok hızlı bir şekilde karlılıkla neticelendirdik. Burada dünyada son dönemlerde teknolojinin daha fazla kullanımı ve değişen trend olarak öne çıkan modüler sistemi modelini kullanmaya karar verdik. Bu sistemlerin avantajı 3-4 ay gibi kısa sürede hızla üretilip karı realize etme imkânı sağlaması ve bunun sonucunda özkaynak getiri oranlarına çok ciddi katkı sağlaması oluyor. Bu doğrultuda İspanya’nın Marbella bölgesindeki villa talebine karşılık verebilmek amacıyla satın alınacak arsalar üzerinde hızlıca projeyi tamamlayıp, nakit akışımıza pozitif etki yaratmak büyük bir avantaj sağlayacak. Satın alma anlaşması yaptığımız son iki arazide bu modeli hızlıca uygulayıp başarılı bir şekilde sonuçlanması ile bu alandaki yatırımlarımızı artırmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu. 

Projelerin kaynakları için finansman bulmakta zorlanmadıklarını ifade eden Peker, “Çok uzun vadeye yayılan ve çok uygun faiz oranlarıyla krediye ulaşabiliyoruz; böylelikle özkaynak karlılığımızı en üst seviyeye taşıma imkânımız oluyor. Özellikle, Almanya’daki finansal olanaklar sayesinde özkaynak verimliliği yüksek projeler yapma imkanını elde ediyoruz. Bu durum bizim bundan sonraki en büyük itici güçlerimizden birisi olacak.” dedi. 

‘’Yeni Yatırım Fırsatlarını Değerlendiriyoruz’’

Almanya’daki proje için inşaat izinlerinin alım sürecinin devam ettiğini belirten Peker, şunları söyledi:

“İzinler sonrası projenin inşaat süreci hemen başlayacak. 250 milyon Euro’nun üzerinde bir hasılat beklediğimiz bu proje, bir Türk firmasının Avrupa’da gerçekleştirdiği en büyük gayrimenkul geliştirme projelerinden birisi, belki de en büyüğü olacak.

Bunun dışında, Solingen’deki projemizle ilgili de hotel bölümünde proje karımızı artırmak adına görüşmelerimiz devam ediyor. ErftLoft projemizde de mimari çalışmalar devam ediyor. Gerekli izinleri alıp, kısa sürede inşaata başlamayı öngörüyoruz. PhönixGrevenbroich projemizde ise; mevcut binaların yıkımı sonrası inşaata başlayacağız. Öte yandan mevcut yatırımlarımıza ilave yeni yatırım fırsatlarını da değerlendiriyoruz.”

İstanbul Projesi 2023’ün İkinci Yarısında Başlayacak

İstanbul’da yükselecek Çamlıca projesi ile ilgili de konuşan Peker, İstanbul’da yeni gayrimenkul üretimindeki en büyük zorluk, arazi bulmak. Şirketimizin, İstanbul’un en müstesna bölgelerinden birisi olan Çamlıca’da sahip olduğu 11 dönümün üzerinde bir büyüklüğe sahip olan arazimiz bize göre bir pırlanta taşı. Burada geliştirmeyi planladığımız projeyle ilgili ön çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. 2023 yılı ikinci yarısında projeye start vermeyi planlıyoruz. Çamlıca projemiz dışında piyasada oluşabilecek fırsatlar adına İstanbul ve Bodrum’da yeni projeler de planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments