Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriPeli Parke 2 Önemli Belge Aldı

Peli Parke 2 Önemli Belge Aldı

Peli’nin Samsun Vezirköprü’de bulunan üretim tesislerinde yaptığı çalışmalarla imalat sürecinde ortaya çıkan formaldehit emisyonları azaltmak için yaptığı düzenlemeler, firmaya CARB ve E0 Belgesi getirdi.

Kaliforniya Hava Kaynakları Kurulu’nun (CARB), ahşap ürünlerinden kaynaklanan formaldehit emülsiyonlarını azaltmayı hedefleyen ve 2007 yılında onaylanan çalışması bu sektörde üretim yapanlar adına önemli bir rol oynuyor. CARB’ın ‘Havadaki Toksik Kontrol Tedbiri’ (ATCM) diye adlandırdığı çalışmanın amacı, firmaların çevre koşullarına uygun olarak doğaya zarar vermeden üretim yapmasına yardımcı olmak.


İki emisyon standardı aşamasından oluşan ATCM düzenlemesinin ilk aşaması, üretim kalitesindeki yönetim; diğer aşama da formaldehit emisyon standardının uygun hale gelmesi. Bu alandaki çalışmalarını eksiksiz yerine getiren Peli, CARM Belgesi’ni almaya hak kazandı. Peli, üretim sürecinde gerekli koşulları ve testleri yerine getirerek insan sağlığına olumsuz etki eden kanserojen kimyasal maddeleri önemli ölçüde azaltıyor.


Peli’nin aldığı bir diğer belge, Avrupa ülkelerinde önemli bir ölçü olarak nitelendirilen E0 Belgesi.


Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) E1’den sonra başlattığı E0 belgelendirmesi ile Peli, E0 Belgesi’ni de alarak çevreye duyarlı üretim yaptığını bir kez daha kanıtlamış oldu.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments