Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriPoelsan Plastik: "Çevre, En Büyük Miras"

Poelsan Plastik: “Çevre, En Büyük Miras”

Poelsan Plastik Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Dağdelen, çevre yönetimi kapsamında aldıkları ISO 14001 Çevre Belgesi’yle çevre bilincini tescillediklerini söyledi.


Poelsan Plastik, işletmelerin en temel sosyal görevlerinden birinin endüstriyel tesislerin neden olduğu çevre sorunlarının en aza indirilmesi olduğuna dikkat çekerek çevreye duyarlı işletmecilikle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Bu açıklamada günümüzde yaşanan çevre problemlerinin beraberinde doğal kaynakların kullanımında dikkatli olunması gerektiğini bir kez daha hatırlatan firma, üretimin ve tüketimin önemli hale geldiği bugünlerde sürdürülebilir bir yaşam, yüksek teknoloji ve çevreye duyarlı üretimlerin desteklenmesi gerektiğine değindi.

“Son yıllarda özellikle sanayileşmenin artması, teknolojinin gelişimi ve nüfus artışı gibi etmenler çevresel sorunlara ve çevre kirliliğinin artış göstermesine neden olmaktadır. Bu sorunların oluşmasında etkileri olan işletmeler toplumlara karşı sorumluluklarının bilincinde olmak zorundadırlar” denilen açıklama şöyle devam etti: “Kültürlerine çevrecilik felsefesini yerleştiren işletmeler, faaliyetlerinde çevresel hassasiyetle hareket edebilmeyi, çevreye verilen zararı minimum seviyeye düşürmeyi ve karar alma süreçlerinde çevreyi önemsemeyi çevreye duyarlı işletmecilik anlayışı çerçevesinde benimsemelidirler.”


Açıklamada; çevreye duyarlı işletmeciliğin, çevreci anlayışla hareket eden işletmelerin faaliyetlerini sürdürürken başta üretim, yönetim ve karar alma süreçleri olmak üzere çevreye verilen zararı en aza indirmeyi amaçlayan anlayış olduğuna değinildi. Ayrıca işletmelerin kirlilik önleme teknolojilerine daha fazla kaynak ayırırsa, çevre sorunlarına proaktif bir yaklaşım sağlanabileceği, ürün ve süreçlerin geliştirme aşamasından üretim planlaması, envanter kontrolüne ve ürünlerin satışına kadar tüm üretim yönetimi kararlarında çevresel unsurların da dikkate alınması gerektiği söylendi.

Poelsan Plastik’in Çevre Bilinci Tescillendi
Poelsan Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Dağdelen, “Çevre bilinci ile üretimlerine devam eden Poelsan Plastik olarak çevre yönetimi kapsamında aldığımız ISO 14001 Çevre Belgesi’yle çevre bilincimizi tescilledik. Kirliliği azaltmak, önlemek ve kontrol altına almak için aldığımız belge kapsamında; Şirket içi eğitim kursları düzenliyor ve çalışanlarımızı duyarlı hale getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz” diyerek çevre duyarlılıklarının kendileri için büyük önem taşıdığını belirtti.


Dağdelen, üretim atıkları ile ilgili olarak “üretim tesislerimizden çıkan atıklarımızın çevreye zarar vermeyecek şekilde ayrıştırılması ve sınıflandırılması, odaklandığımız önemli konuların başında gelmektedir. Atıklarımız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yetkilendirilen geri dönüşüm ve bertaraf tesisleri tarafından kodlarına göre ayrıştırarak teslim alınmaktadır. Poelsan olarak ‘temiz çevre’ bilinciyle üretmeye ve katma değer yaratmaya devam ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments