“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerProf. Dr. Naci Görür: “Tunceli’nin Deprem Üretme Zamanı Dolmuş”

Prof. Dr. Naci Görür: “Tunceli’nin Deprem Üretme Zamanı Dolmuş”

Asena Kılıç’ın Youtube kanalındaki Meslek Sırrı programına katılarak deprem riskine ilişkin değerlendirmelerde bulunan yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, en çok endişe ettiği bölgenin Tunceli yöresi olduğunu söyleyerek, “Tehlikeli bir duruma gelmiş artık. Deprem üretme zamanı dolmuş” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Görür açıklamalarında şunları söyledi:

“Çok söyledik ama kimseyi inandıramadık. Biz bu depremin geleceğini 24 Aralık 2020 Elazığ depreminden sonra ‘Kahramanraş’ta, Malatya’da, Hatay’da deprem gelebilir. Şu büyüklükte deprem olabilir önlem alın’ diyerek anlattık. Çünkü Elazığ depremi stres transferiyle orayı tehlikeye soktu. Hükümete raporlar yazdık. Depremin geldiğini görüryorduk. Gerekli uyarları haddinden fazla yaptık. Cumhurbaşkanlığından tut bakanlara kadar, o bölgenin milletvekillerine, belediye başkanlarına, valilerine kadar buraya deprem gelebilir, kentleri hazırlayın dedik ama hiçbir şey yapılmadı.

Bas bas bağırıyoruz, Marmara’ya, İstanbul’a dikkat edin, depreme hazırlayın diye. 6 Şubat öncesi dikkat etmediler 50 binden fazla insanımızı bir gecede gömdük. Marmara’da önlem alın diyoruz ki 6 Şubat depremleri tekerrür etmesin. İnsanlarımız ölmesin diye bas bas bağırıyoruz. Ama siyasi iradenin, halkımızın umursadığı da yok. Korkuyorum ki yine tarih tekerrür edecek.

Tunceli Yöresi; Erzincan, Bingöl-Karlıova arası endişe ettiğimiz yer. Deprem olma periyodu dolmuş, tehlikeli bir duruma gelmiş artık. Deprem üretme zamanı dolmuş.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments