Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaProjelerRize Otogar Projesi ve İnecik Barajı Yapımına Acele Karar!

Rize Otogar Projesi ve İnecik Barajı Yapımına Acele Karar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yeni Rize Otogar projesi ve İnecik Barajı yapımının hızlandırılması için acele özelleştirme kararı aldı. Karar, 21 Nisan’da Resmi Gazete’de yayımlandı. 

Hali hazırda yürütülen Yeni Rize Otogar projesi ve Tekirdağ İnecik Barajı’nın yapımının hızlandırılması amacıyla kamulaştırma kararı verildi. 21 Nisan’da Resmi Gazete’de yayımlanan karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özel imzasıyla alındı. 

Rize, Merkez ilçesinde bulunan bir takım taşınmazlar ve Otobüs Terminali yapımı için Rize Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırmaya gidildi. Ayrıca, Tekirdağ, içmesuyu projesi kapsamında İnecik 1 ve 2 barajlarının yapımı amacı ile bazı taşınmazların Devlet Su İşleri Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması kararı alındı. 5471 ve 5472 sayılı kararlar  Rize Belediyesi ve Devlet Su İşleri tarafından uygulandı. 

Tekirdağ halkı için son derece önem taşıyan baraj projesi kapsamında İnecik 1 ve İnecik 2 barajları yapılacak. Ayrıca, Tekirdağ, Süleymanpaşa ilçesi İnecik mahallesinde yer alan 6, Yukarıkılıçlı’da 7, Oruçbeyli’de 10 ve Karaçalı Mahallesi’nde bulunan 1 adet taşınmaz Devlet Su İşleri Müdürlüğü tarafından kamulaştırma işlemine tabi tutulacak. 

Tekirdağ’ın yanı sıra Rize’de Merkez ilçesi Çiftekavak Mahallesi’nde bulunan 2 adet taşınmaz Yeni Rize Otogarı yapımı için kamulaştırılacak. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments