“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriRoca’dan Dar Banyo Alanları İçin Estetik ve İşlevsel Lavabo Tasarımları

Roca’dan Dar Banyo Alanları İçin Estetik ve İşlevsel Lavabo Tasarımları

Yaşam alanlarının en çok kullanılan yerlerinden biri olan banyoların tasarımı, hem işlevsellik hem de estetik açıdan büyük bir önem taşıyor. Özellikle yazlık evlerde bulunan misafir banyoları ve dar banyolarda rahat hareket edebilmek için daha küçük ürünler tercih etmek gerekiyor. Dünyanın lider banyo ürünleri üreticisi Roca, sade ve zamansız  tasarıma sahip yarım ayaklı ve tezgâh üstü lavabo seçenekleriyle küçük ve dar banyoların daha kullanışlı hale gelmesine yardımcı oluyor.  

Küçük ve dar banyo alanlarının tasarımı için göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktör; alan tasarrufu oluyor. Banyolar için inovasyonu odağına alarak armatür, lavabo, klozet ve duş sistemleri gibi çözümler geliştiren Roca, zarif tasarımlara sahip lavaboları ile esnekliği ve şıklığı bir arada sunuyor. Özellikle tezgah üstü lavabo dolapları ile el yıkama alanıyla eşya saklama alanını aynı yerde tutarak yerden tasarruf edilmesine olanak tanıyan Roca, yarım ayaklı lavabolarının alt kısmındaki boşluğu sayesinde mekanın daha ferah bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. 

Estetik ve işlevsellik bir arada

Alanı kısıtlı banyoları düzenlemek ve kullanışlı bir alan oluşturmak için küçük ve işlevsel  lavabolar seçmek gerekiyor. Bununla birlikte, düzenlenecek alan ne kadar küçük olursa olsun, kaliteli görünüm ve şık seçimler yapmak banyo alanının estetiği için büyük bir önem taşıyor.  Dar alanda maksimum ferahlık sağlamak için tasarlanan Roca Inspira serisi, 370 milimetre genişliği ve 5 milimetre kalınlığı ile dar banyo alanlarını daha verimli hale dönüştürüyor. Yuvarlak, oval ve kare modelleriyle geleneksel lavabolara göre daha geniş bir alan oluşturan İnspira serisi, modern ve şık bir görünüm sunuyor. 

Dar banyo alanları için şık bir lavabo alternatifi ise  Brezilyalı ünlü mimar Ruy Ohtake imzasını taşıyan Ruy Ohtake serisi, dalgaların kıvrımları ve ufuk çizgisi gibi formlardan ilham alan modelleri ile özellikle modern ve farklılığa açık olanlar için ideal bir alternatif oluyor. Ayrıca, ultra ince kenarları ve sadece 3 milimetre kalınlığıyla alan tasarrufu sağlıyor. 

Zarif ve fonksiyonel bir tasarımı ile küçük banyolar için mükemmel bir seçenek olarak öne çıkan The Gap koleksiyonu, 320 milimetrelik derinliğiyle, mekânı verimli bir şekilde kullanmanızı sağlıyor. Tezgâh üstü lavaboları ile banyo mobilyaları arasında mükemmel bir uyum sağlayan koleksiyon, şık bir görünüm oluşturuyor. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments