“Yapı
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriRubenis Tekstil’den Yeni Fabrika Yatırımı

Rubenis Tekstil’den Yeni Fabrika Yatırımı

Rubenis Tekstil, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklama ile yeni bir fabrika yatırımı yapacağını duyurdu.

Rubenis Tekstil, 3. Etap GES projesi için ayrılan alanı “Hazir Giyim ve Konfeksiyon” fabrikası için kullanacaklarını duyurdu.

Fabrika binasının inşaatının başlatıldığını KAP’a yapılan bildiride açıklayan RUBNS, GES projesi için ayrılan alanda kurulacak olan fabrikanın tam entegre olarak pamuktan başlayarak nihai ürüne ulaşıp katma değerli ürünlerin üretimini sağlayacaklarını belirtti.

Yeni fabrikanın kurulumunun ardından Rubenis Tekstil’in fabrikalarının toplam arsasının 200 bin metrekareye, kapalı alanının ise 100 bin metrekareye ulaşacağı duyuruldu.

Firmanın KAP’a yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Kulvarında en büyük üretici olmayı hedefleyen Rubenis Tekstil, 2. Organize Sanayi bölgesinde İplik fabrikamızın yanında yer alan ve 3. Etap GES projesi için ayrılan alanı “Hazir Giyim ve Konfeksiyon” fabrikası olarak değerlendirmek üzere karar almış olup, alan üzerinde kısa bir süre önce fabrika binasının inşaatı başlatılmıştır. Hazir Giyim ve Konfeksiyon fabrikasının ilavesiyle birlikte Rubenis Tekstil, tam entegre olarak pamuktan başlayarak nihai ürüne ulaşıp katma değerli ürünler sunacaktır. Yeni fabrikamız ile beraber fabrikalarımızın toplam arsası 200.000 metrekareye, kapalı alanı ise 100.000 metrekareye ulaşacaktır.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments