Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerFirma Haberleri"Sağlam Yapılarda Oturmak Lüks Değil, Gerekliliktir"

“Sağlam Yapılarda Oturmak Lüks Değil, Gerekliliktir”

Düzce’de gerçekleşen 5.3’lük deprem sonrası açıklama yapan Life Style COO’su Ahmet Fırat,”Sağlam temelli ve sağlam yapılı bir konutta yaşamak lüks değil gerekliliktir” dedi.


Düzce’de gerçekleşen 5.3’lük deprem, İstanbul, Sakarya ve birçok şehirde birden hissedildi. Yaşanan deprem nedeniyle konutların sağlamlığı ve güvenli yaşam alanı konusu ise yeniden vatandaşın gündemine oturdu.


Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Fırat Life Style COO’su Ahmet Fırat, “Düzce’de yaşanan deprem sonrasında kamuoyunun ve halkımızın gündemi yeniden Türkiye’nin deprem gerçeği ve konutların sağlamlığı konusu oldu. Türkiye, doğusundan batısına kadar uzanan aktif bir fay hattı üzerinde yer alıyor” dedi.

“Sağlam Konut Üretmek Bir Sorumluluktur”

Depremi hisseden tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Fırat, “Türkiye’nin deprem ülkesi olması yalnızca yaşadığımız depremlerden sonra gündeme geliyor. Ancak unutulmamalıdır ki sağlam temelli ve sağlam yapılı bir konutta yaşamak lüks değil bir gerekliliktir. Bu nedenle 84 milyon nüfuslu ülkemizde her bir vatandaşımız güvenli konutlarda yaşayabilmelidir. Buradan sektörümüzde konut projeleri üreten bütün müteahhitlere seslenmek istiyorum. Malzeme olarak en ucuz olanın değil, tamamen deprem yönetmeliğine uygun ve zemin etüdleri yapılmış güvenli, kaliteli malzemelerin kullanıldığı projelere imza atılması gerektiğini ifade etmek istiyorum” dedi.


Tüik raporlarına göre inşaat maliyet endeksinin, 2021 yılı eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 0,25, bir önceki yılın aynı ayına göre ise yüzde 39,54 arttığına dikkat çeken Ahmet Fırat, “İnşaat sektörü için ayakta ve dengede kalmak ne kadar zor olsa da, öncelik her zaman vatandaşın beklentisini karşılamak yönünde olmalıdır. Konut üretiminde ucuz malzeme kullanmak yapının sağlamlığını önemli ölçüde etkilemektedir. Bu nedenle bu işi yapan firmaların elini taşın altına koyması gerekmektedir. Sağlam konut üretmek bir sorumluluktur” görüşünü bir kez daha hatırlattı.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments