“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerSağlık Bakanlığı 3 Şehir Hastanesi İçin İhaleye Çıkıyor!

Sağlık Bakanlığı 3 Şehir Hastanesi İçin İhaleye Çıkıyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yoğun olarak tartışılan ve doktorların büyük tepkisini çeken Şehir Hastaneleri hakkında yeni açıklamada bulundu. 3 yeni şehir hastanesi daha geliyor! İhalesi iptal edilen Sancaktepe Şehir Hastanesi yanı sıra Ordu ve Sakarya şehir hastanesi de ihalesi yapılacak hastaneler arasında yer alıyor.

Şehir Hastaneleri tartışmaları gündemdeki yerini korumaya devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni açıklamalarda bulundu. 

Bakan Koca giderleri Sağlık Bakanlığı bütçesinden karşılanacağını belirterek 6 bin 100 yatak kapasitesine sahip olan 3 şehir hastanesi inşa edileceğini duyurdu. 

İstanbul Sancaktepe Şehir Hastanesi, Ordu Şehir Hastanesi ve Sakarya Şehir Hastanesi İhalesi Yapılacak! 

Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda(EKAP) tarafından yayımlanan verilere göre “Uygulama Projelerinin ve İhale Dokümanlarının Hazırlanması, Danışmanlık Hizmet Alımı İşi” ihale tarihleri belil oldu. 

Yayımlanan verilere göre; İstanbul Sancaktepe Şehir Hastanesi ihale tarihi 19 Kasım 2019, Ordu Şehir Hastanasi ihale tarihi 19 Kasım 2019,  Sakarya Şehir Hastanesi ihale tarihi 23 Kasım olarak açıklandı. 

6.100 Yatak Kapasiteli 3 Şehir Hastanesi Geliyor!  Yapılacak olan ihale ile beraber İstanbul Sancaktepe Şehir Hastanesinde 4 bin 200 yatak, Ordu Şehir Hastanesinde 900 yatak kapasitesi ve Sakarya Şehir Hastanesinde de 1000 yatak kapasitesi olmak üzere 6 bin 100 yatak kapasitesine sahip olan 3 şehir hastanesi inşa edilecek. 

Konu hakkında açıklama yapan Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kayıhan Pala, “Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamaları kamu zararı edildiğini itiraf eder nitelikteydi. KÖİ modelinden vazgeçildiğini açıklaması olumlu bir gelişme fakat yetersiz. Şehir hastanesi açma ısrarından vazgeçilmelidir” diyerek hastanelerin yapılmamasını talep etti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments