“reocom
Ana SayfaHaberlerKonut HaberleriSağlıkkent Konutları’nda Anahtar Teslimi Yapıldı

Sağlıkkent Konutları’nda Anahtar Teslimi Yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kartepe ilçesinde, sağlık çalışanları için hayata geçirilen Sağlıkkent Konutları projesinde anahtar teslimleri yapıldı.

Anahtar teslim töreninde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, konut projelerinin devam edeceğini ifade ederek, “Önümüzdeki dönemde çok daha fazlası yapılacak. Bu sadece bir tanesi. Benzer sitelerle Kocaeli’nin çehresinin değiştiğini görmeye başlayacaksınız. Bu proje vesilesiyle sağlık çalışanlarımıza küçücük bir teşekkür etme fırsatı da bulmuş oluruz umarım. Pandemi döneminde, ‘Her şeyi bekletiriz, durdururuz bu kentin kaynaklarını halkımız için kullanırız’ dedik. Canlarımız çok daha kıymetli.” diye konuştu.

“Depremin Değil Binaların Öldürdüğünü Biliyoruz”

Tahir Büyükakın, dirençli şehirlerin önemine değinerek, “Dirençli şehir sadece depreme dirençli olmak demek değildir. Dirençli şehir sosyal hayatın da dirençli olmasıdır. Bu sitenin içinde mahallelerimizde var olan bir kültür oluşacak. Çocuklarımız oynarken balkondan birileri bakacak. Sosyolojik risklere karşı da dirençli şehir diyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte bunu inşa etmeye çalışacağız. Kentin 7 farklı noktasında kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Bir yandan da var olan yapı stoğunu ölçüyoruz. Hızlı yapmamız lazım. Depremin değil binaların öldürdüğünü biliyoruz. O halde binaları yenilemeliyiz. Dolayısıyla toplumsal desteğe ihtiyacımız var.” şeklinde konuştu.

Kısa sürede birçok felaketin yaşandığını kaydeden Büyükakın, “Kısa sürede çok felaket yaşadık. Pandemiyi, depremi yaşadık. Sağlık çalışanlarının yaptığını bir ömür boyu unutmayacağız. Başkanımızın bu projesini duyduğumuzda çok duygulanmıştık. Hayat boyu felsefesi unutulmayacak bir proje. Başkanımızın önderliğinde Kartepe’mizde çok büyük işler yaptık. Sadece kent meydanı inşa etmedik. Aslında bir ilçe de inşa etmiş olduk. Burada kardeşçe huzur içerisinde yaşayacağız inşallah.” ifadelerini kullandı.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“ADANA

Most Popular

Recent Comments