Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYurtdışı HaberleriSalvini: ‘’Messina Boğazı Köprüsü’nün İnşaatı 2024 Yazında Başlayacak’’

Salvini: ‘’Messina Boğazı Köprüsü’nün İnşaatı 2024 Yazında Başlayacak’’

İtalya Başbakan Yardımcısı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Matteo Salvini, Messina Boğazı Köprüsü’nün inşaat çalışmalarının 2024 yılının yaz ayında başlayacağını söyledi. 

Yeni Mesaj’dan Hasan Parlak’ın haberine göre; 9 milyar eruo maliyete sahip köprü hakkında konuşan İtalya Başbakan Yardımcısı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Matteo Salvini, projenin özelliklerine değindi. 

Salvini, köprünün, 3.3 kilometreyle dünyanın en uzun açıklıklı asma köprüsü olacağını ve kulelerinin yüksekliğinin 400 metreyi bulacağını ifade etti. Köprünün üzerinde 3 gidiş 3 geliş olmak üzere 6 kara yolu şeridi ile 2 de demir yolu hattı bulunacağını aktaran Salvini, köprünün denizden yüksekliğinin ise 65 metre olacağını, bu haliyle boğazdan büyük gemilerin transit geçişine izin vereceğini, ayrıca depreme dayanıklı olacağını bildirdi. 

Bakan Salvini, “5 aylık hükümet süremizde, milyonlarca İtalyan’ın yüzyıllardır hayalini kurduğu şeyi yeniden hayata geçirdik. Bu iş, Avrupa kıtasının ve dünyanın en büyük bayındırlık projesi olma yolunda. Bu yüzyılın Avrupa’daki en büyük yeşil kamu projesi.” dedi. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, köprünün inşasına başlama hedefinde olduklarını dile getirerek, “Boğaza köprü yapmak 5-6 ayda olacak iş değil, 6-7 yıl sürer. Bu süre içinde elimizdeki kaynakları kullanmalı ve 2030’un başına kadar yapmalıyız.” diye konuştu.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments