Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriSamsun Devlet Hastanesine Ek Bina

Samsun Devlet Hastanesine Ek Bina

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın vaka sayısında yüzde 50’ye yakın artış olan iller arasında gösterdiği Samsun’da tedbirler alınmaya devam ediyor.

Samsun’da Covid-19 vakalarının artması nedeniyle Gazi Devlet Hastanesi’nin yanına ek bina inşası için karar alındı. Ek bina, acil servisin pandemi kısmının genişletilerek korona hastalarının tedavisi için kullanılacak.

‘Ek Bina Hastalığın Arttığına İşaret’
Herkesin kurallara uyması gerektiğini belirten kent sakinleri, “Bu binanın yapılıyor olması hem iyi hem kötü. Ek binada Covid-19 hastalarına daha iyi hizmet verilir. Ancak bu ek bina vakaların da arttığını gösteriyor. Vakaların artmaması için herkesin kurallara uyması gerekiyor. Hastanelere gelirken korkarak geliyoruz. Bu artışa rağmen kurallara uymayanlar var. Cahillik ve bilinçsizlik çok, hastalığı ciddiye almıyorlar” dedi.

Seyithan Zaman ise “Ek bina yapılması gerekiyorsa yapılır, bunun başka bir yolu var. Bu artışın önüne geçmek için herkes evine çekilecek. O zaman vaka sayısının azalacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Ayhan Yahşide de “Bu artışa rağmen insanlar kurallara uymuyor. Sahiller ve alışveriş merkezleri çok kalabalık. Vaka sayısı artınca hastanelere de ek binalar yapılmak zorunda kalınıyor. Bu ek binaların iyi olacağını düşünüyorum, en azından Covid-19 hastalarına burada hizmet verilir” açıklamasında bulundu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments