“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerSamsun Şehir Hastanesi’nin Kaba İnşaatında Sona Gelindi

Samsun Şehir Hastanesi’nin Kaba İnşaatında Sona Gelindi

Samsun’un en büyük sağlık yatırımları arasında yer alan Şehir Hastanesi projesinin kaba inşaat çalışmalarında yüzde 96 oranında ilerleme kaydedildi.

Sağlık Bakanlığı’nın kaynaklarıyla hayata geçirilen Samsun Şehir Hastanesi projesi, 900 yatak kapasitesinden oluşacak. Dış kaplama işlemlerinin başlatıldığı projenin kaba inşaat çalışmaları ise tamamlanmak üzere. 

Sağlık Üssü Olacak

İnşaat çalışmaları tamamlandığında sağlık üssü haline gelecek hastane; genel tedavi üniteleri dışında onkoloji hastanesi, son teknoloji tetkik cihazlarıyla donatılmış bir nükleer tıp merkezi, kalp damar cerrahi ve göğüs merkezi, genetik hastalıkların tedavi sürecinin yönetileceği genetik hastalıklar merkezi, üreme yardımcı tedavi merkezi, organ ve doku nakli merkezi, inme merkezi, yanık merkezi, 40 ameliyathane ve 1 hibrit ameliyathaneyi bünyesinde bulunduracak.

‘’Şehrimizin En Büyük Sağlık Yatırımı’’

Projenin çalışmalarıyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, ‘’Bir dev Canik sırtlarında, yeşil renklerin dostluğuyla yükseliyor. Dış cephe kaplamaları takılmaya başlanan şehrimizin en büyük sağlık yatırımı Samsun Şehir Hastanemiz hızla büyüyor.’’ dedi.

Samsun Şehir Hastanesi projesinin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments