Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriSamsun'da Depreme Dayanıksız Olduğu Tespit Edilen Okul Yenileniyor!

Samsun’da Depreme Dayanıksız Olduğu Tespit Edilen Okul Yenileniyor!

Samsun Havza’da depreme dayanıksız olduğu tespit edilen ortaokul yenileniyor. Yıkılan okul binası yerine yapılacak yeni okul binasının temeli atıldı.


Samsun’da okul inşaatı başladı. İstiklal İlkokulu’nun depreme dayanıksız olmasının tespit edilmesi üzerine, yıkım süreci başlatılmıştı. Yıkılan binanın yerine inşa edilecek olan yeni okul binasının temeli atıldı.


Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam ve AK Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan, şantiye alanını ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Konuyla ilgili bilgi veren Kaymakam Nayman, yeni okul binasının ilçeye hayırlı olmasını dileyerek “Havza İmam Hatip Ortaokulu binasının yapım aşamasına gelindi. Mevcut okul binası yerine daha güvenli ve kaliteli bir eğitim imkanı sunacak yeni bir okul binası yapılıyor. Yeni tip proje uygulanacak olan okul binamızda, 16 derslik, resim, müzik, beden eğitimi ve benzeri tasarım beceri atölyeleri, çok amaçlı salonu ile toplam 24 derslik olacak. Binada ayrıca mescit, sığınak ve benzeri eklentiler de yer alacak” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Kayan yeni okul binası ile öğrencilerin daha güvenli bir ortamda eğitim hayatlarına devam edeceklerini belirterek, “Yeni okul binasının ilçemize kazandırılmasında bizleri destekleyen, AK Parti Samsun milletvekillerimize, AK Parti İl Başkanımız Ersan Aksu’ya, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Havza Belediye Başkanımız Sebahattin Özdemir’e ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ederim. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam ise Havza İmam Hatip Ortaokulunun eğitim verdiği İstiklal İlkokulu binasının depreme dayanıksız olduğu için yıkıldığını belirterek “İlçemize kazandırılan okul binası ile eğitime önemli bir yatırım gerçekleşmiş oldu. Çocuklarımız daha güvenli ve daha modern bir ortamda eğitim alabilecekler” ifadesinde bulundu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments