Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerSancaktepe Şehir Hastanesi’nin İnşaat Çalışmaları Başladı

Sancaktepe Şehir Hastanesi’nin İnşaat Çalışmaları Başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’da inşa edilecek beşinci şehir hastanesi olan Sancaktepe Şehir Hastanesi projesinde inşaat çalışmalarının başladığını duyurdu.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Koca, “Sancaktepe Şehir Hastanesi ve Sağlık Kampüsü’nün inşaatına başlandı. İstanbul’un 5. şehir hastanesi olarak planlanan Sancaktepe Şehir Hastanesi tamamlandığında 630 poliklinik ve 85 ameliyathane ile hizmet verecek. Yatak kapasitesi yaklaşık 4 bin. Kapalı alanı 637 bin 550 metrekare.’’ ifadelerini kullandı. 

İnşa edilecek şehir hastanesinin içerisinde, genel hastane, kadın doğum ve çocuk hastanesi, KVC hastanesi, onkoloji hastanesi, yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi ile 300 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon binasını içereceğini aktaran Koca, ayrıca kampüste İl Sağlık Müdürlüğünün yanı sıra, kongre merkezi, konferans salonu, klinik otel, lojmanlar ve kreş yer alacak.

“BAHAR” Projesinde İnşaat Başladı 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ayrıca, Bağımlı Hastalar için Rehabilitasyon Merkezi’nin (BAHAR) bir yenisinin yakında Sancaktepe’de olacağını, inşaatına da başlanıldığını duyurdu.

Koca, “Kısa adı olan BAHAR’la bilinen proje, bu yeni merkezinde bağımlılıkla mücadele eden bireylere uzmanlar ve özel imkanlarla destek verecek. Şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments