Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriŞanlıurfa Eyyübiye'de Dönüşüm Başladı

Şanlıurfa Eyyübiye’de Dönüşüm Başladı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Eyyübiye’yi baştan inşa etmek için harekete geçti. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde yer alan habere göre; ilçeye yönelik tüm hizmetlerini bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, son olarak ilçede yaşanan trafik yoğunluğunu azaltmak adına Asya ve Osmanlı Mahallesinde kamulaştırması yapılan yapıların yıkımını yaparak 30 metrelik bulvarın yapımına başladı.

1.Etap Çalışması Başladı
Eyyübiye İlçesi Asya Mahallesinde 1. etapta yapılacak olan 30 metre genişliğinde 740 metre uzunluğundaki yol için 43 adet yapıyı kamulaştıran Büyükşehir Belediyesi, 22 adet evin kamulaştırması için uzlaşma sağlayarak 1 milyon 525 bin TL ödeme yaptı.

Eyyübiye’yi yeniden inşa ettiklerini dile getiren başkan Beyazgül “Burası yüksek gerilim hattının olduğu bir bölge. Bu nedenle ölümler oluyordu. Seçim öncesi il başkanımız ve ilçe belediye başkanımla beraber sorunları yerinde tespit etmiştik. Bu güzergâhta evler vardı. Bu evler aslında bir yerde de Eyüp Peygamber ile Akçakale yolu arasındaki güzergâhı tıkıyor ve TOKİ’ ye ulaşımı engelliyordu. Bunun açılması gerekiyordu. Buradaki herkesin de ortak fikri bu yolun bir an önce açılmasıydı. Eyyübiye’ye hizmet gidecekse yollarını artırmakla, yeşil alanlarını artırmakla, tapu sorunuzu çözmekle mümkündür. Bir müddet önce Mehmet Kuş başkanımızın da girişimiyle bu bölgede doğalgaz çalışmalarını başlattık. Eyyübiye’nin tamamına doğalgaz gelmesi için elimizden geleni yapacağız. Eyyübiye aslına bakarsanız yeniden inşa ediliyor. Yeniden yollar yapılıyor. Yeniden yeşil alanlar yapılıyor. Bundan bir süre önce Millet Bahçesinin yeri 150 dönümden 180 dönüme çıkarıldı. Eyyübiye’de bir yeşil yaprak, yeşil alan bulmak pek mümkün değilken şimdi 180 dönüm oldu. Bugün de aynı iddiamızı sürdürüyoruz. Burası ne yazık ki dezavantajlı bir bölgemiz, burası insanların yaşamı için çok elverişli olmayan yapılardan oluşmuş. Fakat biz bu bölgede çokça çalışmak zorunda olduğumuzu kabul ediyoruz. Bütün ekibimizle muhtarlarımızla belediye başkanlarımızla birlikte ilçemiz için çalışıyoruz. Burasının açılması gerekiyordu yıkacağız. Diğer taraftan farklı ilçelerde de çalışmalar devam ediyor. Peygamberler şehrinde hizmet etmeyi bizlere nasip ettiği için Allah’ımıza hamd ediyoruz. Milletimizin bizlere verdiği desteklerden ötürü de teşekkür ediyoruz. Şimdi bismillah diyerek yeni ve geniş bir yolumuzun açılışına hep birlikte şahitlik ediyoruz “dedi.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments