Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriŞehir Hastanesine Misafirhane İnşa Edilecek!

Şehir Hastanesine Misafirhane İnşa Edilecek!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesinin ardından Kayseri Şehir Hastanesi’ne de 5 yıldızlı otel konforunda yapacakları “Hasta Yakını Misafirhanesi”nin ihale sürecinin tamamlandığını açıkladı. Büyükkılıç açıklamasında, Kayseri’nin Orta Anadolu’nun sağlık üssü olacağını ve sağlık kuruluşlarının da başarılarıyla adından söz ettireceğini söyledi.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’nin bölgeye hizmet vermesi dolayısıyla önemli bir yoğunluk yaşadığını ve burada tedavi gören hastaların yakınlarının da barınma açısından kimi zaman sorun yaşadığını aktaran Büyükkılıç, bu nedenle 5 yıldızlı otel konforunda bir misafirhaneyi projelendirerek kasım ayında temellerinin atıldığını belirtti.

Projenin kamuoyunda takdirle karşılanması üzerine Şehir Hastanesinin karşısına da misafirhane inşa edilmesine yönelik karar aldıklarını dile getiren Büyükkılıç, “İhale sürecimiz tamamlandı. 5 yıldızlı otel konforunda Hasta Yakını Misafirhanesi’nin inşaatına hızla başlıyoruz” dedi.

Projenin zemin+2 kattan oluştuğunu, 6’sı engelli olmak üzere toplam 24 odadan oluşacağını ve konaklama birimlerine hizmet verecek restoran, oturma ve dinlenme bölümü, çamaşırhane ve idari ofislerin yer alacağı belirtildi.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments