Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriSöke’de Lisanslı Depo İnşaatı Sürüyor

Söke’de Lisanslı Depo İnşaatı Sürüyor

Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nejat Sağel, lisanslı depo inşaatının hızla devam ettiğini söyledi. 

Yüzde 50’si Söke Ticaret Borsası yüzde 25’i İzmir Ticaret Borsası yüzde 25’i ise Aydın Ticaret Borsası dahilinde olan lisanslı deponun 100 milyon TL maliyete sahip olduğunu söyleyen Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nejat Sağel, ‘’Göreve geldiğimizde bizim amacımız Söke’ye hizmet etmek.’’ dedi. 

Konuşmasını sürdüren Sağel, ‘’Söke’de üyelerime destek vermek üzere böyle bir yola çıktık ve buradaki yapacağımız en büyük iş de bu pamuk ve zeytinyağı üzerine kurulacak olan lisanslı depoydu. Zeytinyağını bir ara bıraktık, pamuk lisanslı deposuna yoğunlaştık burada da bir badireler atlattık, yani izinler almak, bürokrasiyi aşmak inanın çok zordu. Tabii burada vekilimiz Metin Yavuz’un çok büyük desteği oldu. GEKA ve İZKA, Sanayi Bakanı Mustafa Varank’ın büyük destekleri oldu.’’ sözleriyle destek veren herkese teşekkür etti. 

Sağel, ‘’Milli Emlak’tan 30 yıllığına kiraladığımız arazinin inşaat tapusunu aldık. İnşaatımız başladı ve hızlı bir şekilde ilerliyor. Bu sezona yetiştirmek için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Bu sene üreticinin ve çırçır fabrikalarının tarım satış kooperatiflerinin pamuğunu depolamak için lisanslı depoyu bitirmek istiyoruz. Bu işi bir an önce bitirmek için çalışıyoruz ve 10 ay gibi kısa bir sürede de bu yatırımı Söke’ye kazandıracağız. Şimdiden Söke’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.’’ ifadelerini kullandı. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments