“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerSon Dakika: Otopark Yönetmeliği Resmi Gazete İle Yayımlandı, Her Daireye Bir Otopark...

Son Dakika: Otopark Yönetmeliği Resmi Gazete İle Yayımlandı, Her Daireye Bir Otopark Zorunluluğu Yine Ertelendi!

Otopark Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 24 Mart 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlandı. Yayımlanan yeni yönetmelik ile beraber otopark yönetmeliği ertelendi. Otopark yönetmeliği Haziran 2020 tarihine ertelendi. Otopark yönetmeliği Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte yeni detaylar…

24 Mart 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan otopark yönetmeliği yürürlüğe girdi. 

Otopark Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugün itibari ile yürürlüğe girdi ve Mart ayında yürürlüğe girecek olan her daireye bir otopark zorunluluğu bir kere daha ertelenmiş oldu. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından: OTOPARK YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 22/2/2018 tarihli ve 30340 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Otopark Yönetmeliğinin geçici 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan “31/3/2020” ibaresi “30/6/2020” olarak değiştirilmiştir.

Yürürlük

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Yürütme

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Çevre ve Şehircilik Bakanı yürütür.

İlk olarak 22 Şubat 2018 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan otopark yönetmeliği hakkında 31 Mayıs 2019 tarihinde değişikliğe gidilmiş ve her daireye otopark zorunluluğu getirilmişti. 

Ancak inşaat sektöründe maliyet artışı nedeni ile karar büyük tepki çekmiş, zaten sıkıntıda olan inşaat sektörünün bir de bu maliyeti karşılayamayacağı belirtilerek yönetmeliğin ertelenmesi istenmişti. 

Yükselen kredi oranları nedeni ile son derece zorlu günler geçiren inşaat sektörü faiz indirimi sayesinde bir nebze rahatlamış peşine gelen koranvirüs salgını nedeni ile inşaat sektörü yine ekonomik bozulma nedeni ile durgunluk yaşamaya başlamıştı. 

Gelen erteleme kararı bu nedenle sektör temsilcilerini sevindirdi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments