Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriSulama İnşaatı İçin Sözleşme İmzalandı!

Sulama İnşaatı İçin Sözleşme İmzalandı!

Devlet Su İşleri (DSİ), Erzincan’daki Kemah Özdamar Regülatör Sulaması inşaatına yakın zamanda başlanacağını duyurdu.

DSİ’den yapılan açıklamada, son yıllarda modern sulama projelerinin geliştirilerek uygulamaya konulduğu ifade edildi. Modern sulamanın tarımda verim artışlarına, üretim deseninin çeşitlenmesine, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışa neden olduğu ifade edilen açıklamada, bu durumun bir yandan kırsal kalkınmanın hedeflerinden olan yoksulluğun azaltılması amacına hizmet ettiği, diğer taraftan da yaşam standardını yükselttiği için göçü önlediği kaydedildi.

Ayrıca açıklamada, Erzincan’da son dönemlerde yapılan su yapılarının artmasının bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde önemli rol oynadığına da yer verildi.

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız da Kemah Özdamar Regülatör Sulaması işinin ihale sürecinin tamamlandığını, işin yapım sözleşmesini imzaladıklarını söyledi. Projenin tamamlanması ile bölgede yapılacak sulu tarımla milli ekonomiye yılda 2 milyon 932 bin TL katkı sağlamayı planladıklarını belirten Yıldız, “Projenin tamamlanması ile 4510 dekar tarım arazisinin sulanması hedeflenmektedir. Böylece Erzincan Kemah Özdamar Regülatör Sulaması Projenin Erzincan ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments