Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriTacikistan'a Yatırım Fırsatı!

Tacikistan’a Yatırım Fırsatı!

DEİK ve Ekonomi Gazetecileri Derneğinin (EGD) düzenlediği “Ticari Diploması Yolcuğu” toplantısında Tacikistan ile ilgili iş fırsatları değerlendirildi. Görüşlerine yer verilen DEİK Türkiye-Tacikistan İş Konseyi Başkanı Saatçioğlu, iş fırsatlarında her iki ülkenin de önemli kazanımlar elde edeceğini belirterek, “Tacikistan, 9 milyon nüfusu ile Avrasya’nın en küçük ülkeleri arasında. Ancak çevresi ile birlikte 400 milyonluk bir pazara hitap ediyor. Yani bu ülkeye yapılan yatırım ile 400 milyonluk pazara ulaşma şansınız var” dedi.

DEİK bünyesindeki 146 iş konseyinden birinin de Türkiye-Tacikistan İş Konseyi olduğunu belirten Saatçioğlu, şunları söyledi:

“Bütün eski Sovyet binaları yeni yapılarla yer değiştiriyor. Türk inşaat firmaları için büyük bir fırsat var. Aynı zamanda altyapı yatırımlarına büyük bir bütçe ayırıyorlar. Enerji için de büyük fırsatlar var. Tacikistan’ın çevresindeki 400 milyonluk pazara hitap eden bir otomobil markası bulunmuyor. Bunu neden bir Türk markası yapmasın. Tacikistan’da otomotiv yan sanayine de ihtiyaç var. Bursalı bir otobüs firması burada otobüs üretiyor. Çok da başarılılar. Tacikistan’da kozmetikten sağlığa, medikalden tekstil ve halıcılığa birçok alanda ortak yatırımlar yapılabilir. Ülkede Türkiye’ye karşı büyük bir sempati var.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments