Tatilcilerin Yeni Tercihi Yazlık veya Devremülk

Tatilcilerin Yeni Tercihi Yazlık veya Devremülk

Havaların ısınmasıyla tatil sezonu açıldı. Hesabı da son dakika yapanlar için tatile ucuza getirmenin bazı püf noktaları bulunuyor. Otelde kalmak yerine yazlık veya devremülk kiralamak tatilinizi daha ucuza getirir.

40 Milyarlık Tatil Harcaması

Havalar ısınmaya başladı. Okulların kapanmasına kısa bir süre kaldı. Ve artık tatil planları için arayış başladı. Çoğu kişi nereye gideceğini, tatile ne kadar harcayacağını düşünüyor. Tatilde yapılan harcama bütçeye önemli bir yük getiriyor.

Ucuz Tatil İçin Tercihler

Peki tatil için yeterli bütçesi olmayanlar ne yapmalı? Ucuz tatile çıkmanın yolları neler?

Eş – Dost Yazlıkları

Erken rezervasyon indirimlerini kaçırdıysanız eşin dostun, akrabanın yazlığı alternatif olabilir. Bu seçenekleri de gözden geçirin.

Pansiyonlar

Yaz döneminde vaktin çoğu sahil kenarında geçiyor. Dolayısıyla sadece gece konaklayacağınız uygun fiyatlı pansiyonları birçok tatil beldesinde bulabilirsiniz. Pansiyonda pazarlık yapmayı unutmayın. Kalabalık aileyseniz ya da arkadaş grubuyla uzun süreli bir tatile gidiyorsanız eşyalı yazlık ev kiralayın. Ev kiralamaları son dönemde revaçta. Havuzlu, denize nazır ya da yakın ve fiyatları da çok uygun. Bir dönemler çok moda olan karavan ve çadır tatilleri günümüzde alternatif olarak öne çıkıyor. Özellikle gençler için iyi bir seçenek. Bunun için kamp yeri araştırması yaparak konaklama maliyetinizi minimuma indirebilirsiniz.

Devremülk Alternatifi

Devremülkün en önemli avantajı uygun fiyata 15 gün gibi bir süre, evinizde gibi konaklama imkanı sunması. Sahil kentlerinde devremülk alternatifi çok. Ancak sözleşme yaparken iyi okuyun.

Erken rezervasyon yaptıranlar var ama biz Türkler genelde son dakikacıyız. Hesabı da son dakika yapıyoruz ve en uygununu bulmaya çalışıyoruz.

İnşaat Firmaları