Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerTedarikçi Devleri Buluştu! 55 Milyon TL’lik Ticaret Hacmine İmza Attılar

Tedarikçi Devleri Buluştu! 55 Milyon TL’lik Ticaret Hacmine İmza Attılar

İnşatçılar Derneği’nin (İNDER) düzenlediği Yaratıcı İş Görüşmeleri Workshop’u Türkiye’nin önde gelen 15 inşaat malzemesi ve hizmet üreticisiyle İNDER üyesi 14 inşaat firmasını bir araya getirdi.

Toplam 210 görüşmenin yapıldığı toplantıda devam eden ve yeni başlayacak projeler için ön anlaşmalar yapıldı. Tedarikçiler, sektördeki durgunluk nedeniyle inşaatçılara alternatif ürün ve ödeme esnekliği sağlarken, inşaatçılar alım taahhüdünde bulundu. İkili görüşmeler sonucunda artan inşaat maliyetlerinin ve nakit sıkışıklığının el birliği ile aşılması yönünde hemfikir olan taraflar, yaptıkları ön anlaşma ile 55 milyon liralık ticaret hacminin altına imza attılar.

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, toplantının açılışında yaptığı konuşmada inşaat sektörünün 250 alt sektörü harekete geçirdiğine ve 2.2 milyon istihdam sağladığına dikkat çekerek; “En büyük sorunlarımızdan biri, ne kadar güçlü olduğumuzun farkında olmamamız. Böyle organizasyonlarda bir araya gelince ne kadar güçlü olduğumuzu anlayabiliyoruz” dedi.

Durbakayım, döviz kurundaki dalgalanmaların maliyetlere yansıdığını ve bunu da tedarik konusunda sıkıntılara neden olduğunu anlatırken, bu sorunun karşılıklı yapılan fedakârlıklarla aşılacağını kaydetti.

İNDER Yönetim Kurulu Başkan Vekili Engin Keçeli; “Hepimiz aynı gemideyiz. Doğru ve kaliteli malzeme, inovatif malzeme, doğru fiyatla yolumuza devam etmemiz, birbirimize itici güç olmamız lazım” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments