Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYurtdışı HaberleriTel Aviv Yeşil Hat İstasyonu Köprü İnşaatı Başladı

Tel Aviv Yeşil Hat İstasyonu Köprü İnşaatı Başladı

Tel Aviv raylı sistemi olan Yeşil Hat Reading İstasyonu köprüsünün inşaatı 24 Nisan 2022 tarihinde başladı. Yeşil Hat Reading İstasyonu köprüsünün dışında Yarkon Nehri üzerinde bulunan bazı bölümler de inşaat çalışmalarına dahil edilecek.  

Çin Güç İnşaat Şirketi’nin (PCCC) sorumluluğuna aldığı Tel Aviv Yeşil Hat Reading İstasyonu ve Yarkon Nehri üzerindeki birkaç köprü inşaatı geçtiğimiz günlerde başladı. Proj; 700 metre uzunluğa ve 13 metre genişliğe sahip köprü ile 2 bin 400 metrekare büyüklüğünde bir istasyondan oluşuyor. Projenin inşaat sürecinin ise 2024 yılında tamamlanması bekleniyor. 

Tel Aviv Yeşil Hat Reading Köprüsü inşaat alanında yapılan temel atma törenine katılan Çin Güç İnşaat Şirketi Proje Yöneticisi Li Feng, projenin çevreye etkisini düşündüklerini ve inşaatta beton kullanımını azaltmak amacıyla prefabrik yapılar kullandıklarını söyleyerek sözlerine başladı. Li Feng, ‘’Tel Aviv’in en büyük parkı olan Yarkon Parkı yeni bir sembolle karşı karşıya gelecek. Projenin kalite ve güvenliğini garantiye almak için Çin’in gelişmiş ekipman ve teknolojilerinden yararlanıyoruz.’’ dedi.

Temel atma töreninde bulunan Tel Aviv Belediyesi CEO’su Menachem Leiba da tören sırasında birtakım açıklamalarda bulundu. Leiba, Tel Aviv’in büyük bir trafik sorunu yaşadığını dile getirerek şehir içi seyahat yoğunluğunu yüksek ölçüde azaltacak olan Yeşil Hat Reading Köprüsü inşaatının ayrılmaz bir parça olduğunu dile getirdi. 

Projenin detaylarına ilişkin açıklama ise NTA-Metropolitan Toplu Taşıma Sistemi CEO’su Haim Glik’ten geldi. Haim Glik, proje ile yılda 77 milyon yolcunun seyahat etmesini beklediklerini söyledi. Bu sözlerin ardından Glik, projenin 39 kilometre uzunluğuna sahip Yeşil Hat Reading İstasyonu, İsrail, Rişon Letsiyon ve Holon üzerinden geçeceğini belirtti. Ayrıca, Tel Aviv merkezden de geçecek olan istasyonun, buranın ardından kuzey bölgesine ulaştığında iki kola ayrılacağını bildirdi. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments