Ana SayfaGenelTemesist, Bilecik ve İstanbul'da İki Yeni Fabrika Kuruyor

Temesist, Bilecik ve İstanbul’da İki Yeni Fabrika Kuruyor

Depo ve raf sistemlerinin önde gelen isimlerinden Temesist, Bilecik ve İstanbul’da 50 milyon TL yatırım bedeliyle iki yeni fabrika inşa edecek. 

Depo ve raf sistemleri sektöründe dünyanın en büyük temizlik, gıda, e-ticaret, arşiv ve otomotiv firmalarının hem Türkiye’deki hem de dünyanın çeşitli ülkelerindeki depolarını anahtar teslim proje olarak yaptıklarını belirten Temesist Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Gül, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Taleplerdeki artışla birlikte yeni yatırımları devreye aldıklarını söyleyen Gül, “Bilecik OSB’deki 20 bin metrekare büyüklüğündeki fabrikamızda üretim yapmaktayız. Bu yılın sonuna kadar ise Bilecik’te yeni bir fabrikanın inşaatına başlayacağız. Öte yandan İstanbul Hadımköy’de ‘Temesist Endüstriyel Teknoloji’ merkezini kısa bir süre içerisinde hayata geçirmeyi planlıyoruz. Burada insansız çalışan depolar üzerinde çalışmalar yürüteceğiz. Bu birimimizde genç beyinlerimiz, başta lojistik ve depo robot-otomasyon teknolojileri olmak üzere sağlık ve savunma alanlarında AR-GE çalışmaları yürütecekler. 200 kişiye istihdam olanağı sağlayacağız.” dedi.

Türkiye’de 25 metrelik rekor yükseklikle bir depo kurduklarına dikkat çeken Gül, 2023 yılında ise 40 metre yüksekliğinde depo kuracaklarını ifade ederek, “Gelecek akıllı depolarda. İnsan girmeyen, karanlık inşa edilen depolar enerji tasarrufu sağlıyor. Yangın sistemi de istemediği için yatırım miktarı azalıyor.” diye konuştu.

Temesist Şirketler Grubu olarak 5’i Türkiye’de olmak üzere; 4’ü ise İngiltere, Almanya, Bulgaristan ve Sırbistan’da olmak üzere toplamda 9 şirketle faaliyet gösterdiklerini ifade eden Gül, şu anda ihracat gelirlerinin cironun yüzde 23’üne ulaştığını ancak orta vadeli hedefin bu oranı yüzde 50’ye ulaştırmak olduğunu belirtti.

Almanya ve Amerika’dan ortaklık teklifleri aldıklarını dile getiren Gül, yeni pazar arayışlarının devam etmekte olduğunu kaydederek sözlerini şöyle noktaladı:

“Avustralya hariç her kıtada faaliyet gösteriyoruz. Bu yıl Suudi Arabistan, Fransa, Norveç, Hindistan ve Güney Amerika ülkeleri radarımızda bulunuyor. Özellikle Güney Afrika’dan Madagaskar başta olmak üzere 10 yeni ülkeyi daha ihracat pazarlarımıza eklemek isteğindeyiz.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments