Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriTK Elevator'dan Galataport İstanbul’a Kesintisiz Mobilite Hizmeti

TK Elevator’dan Galataport İstanbul’a Kesintisiz Mobilite Hizmeti

TK Elevator, İstanbul’un en önemli projelerinden Galataport İstanbul’un asansör ve yürüyen merdivenlerinin kurulumunu gerçekleştirdi.

İstanbul’un en önemli destinasyon projelerinden biri olan Galataport İstanbul’un asansör ve yürüyen merdivenlerin kurulumunu TK Elevator gerçekleştirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan TK Elevator’ın Türkiye CEO’su Artuğ Özeren, “Yılda 7 milyonu yabancı olmak üzere toplam 25 milyon ziyaretçi ağırlamayı hedefleyen Galataport İstanbul’un asansör ve yürüyen merdivenlerinde TK Elevator’ın imzası olduğu için son derece gururluyuz. İstanbul’un kalbindeki bu yeni yaşam alanında yerli-yabancı turistlere, İstanbullulara ve şehrin tüm ziyaretçilerine güvenli ve kesintisiz mobilite hizmetini sağlamak için en son teknolojilerimizi kullandık” dedi.

Galataport İstanbul; limanı, terminali, yeme-içme alanında yer alan restoranları ve kafeleri, perakende alanında hizmet veren markaları ve ofis alanlarıyla ülke ekonomisi ve turizmi açısından son derece önemli destinasyonlarından biri olacak. TK Elevator, Galataport İstanbul’da 89 adet asansör ve 37 adet yürüyen merdiven olmak üzere toplam 126 ünitenin kurulum ve montaj çalışmalarını tamamladı. TK Elevator ürün ve hizmetleriyle her gün binlerce kişiye sorunsuz, güvenli ve kesintisiz bir mobilite deneyimi sunacak.

Projeye Özel Çözümler

Mevcut en son teknolojinin kullanıldığı TK Elevator çözümleri, Galataport İstanbul’a özel olarak geliştirildi. Projede, motor-tahrik ve fren ekipmanları ile performansı ve enerji tasarrufu yüksek üniteler kullanıldı. Projenin lokasyonundan kaynaklanan zorlukları çözmek için ise düşük kuyu üstü ve düşük kuyu dibi boyutlarına, esnek ve özelleştirilmiş ölçülere sahip makine dairesiz ve hidrolik asansörler temin edildi. Her asansör kabinine kamera sistemive internet kesintisiz hizmeti için erişim noktası altyapısı sağlandı. Projede ayrıca bina mimarisi ile uyumlu, özel tasarımlar ve malzemeler kullanıldı. Özel dizayn kabinlere sahip asansörler ve özel aydınlatmalı yürüyen merdivenler, Galataport İstanbul’un görselliğine ve ihtişamına en uygun şekilde üretildi.

Şirket, bina içinde çalışan tüm ürünlerin görüntülenmesi için bina otomasyon sistemine bağlı çalışan bir izleme sistemi (Building Managment System (BMS)) dahil etti. İzleme sistemi ünitelerin hareket ettiğini ya da beklediğini takip ederek tüm asansör ve yürüyen merdivenleri farklı ekranlarda izlenebilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca TK Elevator, Galataport İstanbul’da beklenmeyen durumlara anında müdahale edebilmek için yerinde hizmet anlayışıyla bina içinde yetkin personel de bulunduracak.

“Projede İmzamız Olduğu İçinb Son Derece Gururluyuz”
Galataport İstanbul projesinin başından sonuna kesintisiz bir şekilde çalıştıklarını belirten TK Elevator CEO’su Artuğ Özeren, “Yılda 25 milyon ziyaretçi ağırlama hedefiyle yapımı tamamlanan Galataport İstanbul projesinin asansör ve yürüyen merdivenlerinde TK Elevator’ın imzası olduğu için son derece gururluyuz. En son teknolojilerimizle donattığımız ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak bu modern projenin örnek teşkil edeceğini düşünüyoruz. Ziyaretçiler, Galataport İstanbul’un keyfini çıkarırken TK Elevator olarak biz de 365 gün, 24 saat ürünlerimizle onlara hizmet edeceğiz” dedi.

Galataport İstanbul Genel Müdürü Tolga Engin, bu iş birliği hakkında şunları söyledi: “TK Elevator, sektörün en önemli ve güvenilir markalarından biri. Biz de Galataport İstanbul olarak ilk günden bu yana ilk sırada tuttuğumuz güvenlik ve güvenli mobilite konusunu bu önemli iş birliği sayesinde işletme dönemimizde hayata geçirmiş bulunuyoruz. Galataport İstanbul’un mimarisine ve yapım koşullarına uygun olarak özel tasarlanan asansörler ve yürüyen merdivenlerle en güvenli ve erişilebilirliği artıran sistemleri tüm misafirlerimizin kullanımına sunuyoruz.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments