Ana SayfaHaberlerİhale HaberleriTOKİ, İzmit’te Bin 700 Konutun İhalesini Yapacak

TOKİ, İzmit’te Bin 700 Konutun İhalesini Yapacak

Geçtiğimiz ağustos ayında duyurulan İlk Evim projesi kapsamında Kocaeli, İzmit’te yapılacak olan 2 bin 225 konutun ilk etabı için kararlaştırılan bin 700 konutun ihalesi TOKİ tarafından gerçekleştirilecek. 

En Kocaeli’nin haberine göre; Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz Ağustos ayında TOKİ tarafından Türkiye genelinde 250 bin konut yapılacağını duyurmuştu. Alt gelir grubuna yönelik yapılacak olan bu konutlardan 2 bin 225’i ise İzmit Sepetçi ve Sekbanlı bölgesinde yapılacak yeni konutlardan oluşuyordu.

“İlk evim” projesi kapsamında İzmit’te yapılacak olan toplamda 2 bin 225 konutluk projenin 1700 konutluk ilk etabı için ihale tarihi belirlendi. İzmit Sepetçi-Sekbanlı bölgesinde yapılması planlan konutlardan 989 daireden oluşan birinci etap için 27 Şubat, 711 daireden oluşan ikinci etap için ise 28 Şubat’ta ihale yapılacak.

İlk Etapta 989 Konut İhale Edilecek

İzmit Sepetçi ve Sekbanlı’da devam eden ve ona gelinen sosyal konutların ardından TOKİ, bölgede 2 bin 225 konut daha inşa edecek. İnşaatlarında sona gelinen birinci ve ikinci bölgenin ardından “İlk evim” projesi kapsamında yapılacak olan üçüncü bölgede, dar gelirli vatandaşlar için ilk etapta 989 konut inşa edilecek. 8 dükkân, bir cami, ilköğretim okulu inşaatı, altyapı ve çevre düzenleme işinin yapılacağı projenin ihalesi 27 Şubat Pazartesi günü saat 14.30’da yapılacak.

İkinci Etap İhalesi 711 Konuttan Oluşuyor

Öte yandan üçüncü bölgede, projenin ikinci etabını kapsayan 711 konutun ihalesi ise 28 Şubat Salı günü saat 14:30’da gerçekleştirilecek. Konutlarla birlikte 12 dükkân inşaatı, altyapı ve çevre düzenlemesi işinin de yapılacak.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments