Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberler‘’TOKİ Maliyetlerinde Artış Olmayacak’’

‘’TOKİ Maliyetlerinde Artış Olmayacak’’

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul’da inşa edilecek sosyal konut projesiyle ilgili açıklama yayımlandı. Açıklamada, meydana gelecek fiyat artışlarından vatandaşların etkilenmeyeceği belirtildi. 

TOKİ tarafından yapılan açıklamada, “İdaremizce ülke genelinde dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik olarak 100 bin sosyal konut kampanyası ilan edilmiş ve bu kapsamda İstanbul Anadolu yakasında 5 bin 750 konut planlanmıştır. Söz konusu proje için Tuzla ilçesi Aydınlı mahallesinde İdaremiz mülkiyetlerinin de bulunduğu bölgede proje alanı tespit edilmiş, kura ile 5 bin 750 adet hak sahibi belirlenmiştir.“ ifadeleri kullanıldı. 

İmar itirazları Değerlendiriliyor

Yeni imar planlarına yapılan itirazların değerlendirildiği belirtilen açıklamada, mevcut askeri birliklerin saha dışına alınarak 5 bin 750 adet konuttan 3 bin 77 adedinin inşaat çalışmalarının başlatıldığı söylendi. Kalan konutların çalışmaları ise mevcut değerlendirmelerin çözüme kavuşması sonucunda başlatılacak.  

Bunun sonucunda yaşanan gecikmeler nedeniyle meydana gelen maliyet artışlarının konut fiyatlarına yansıtılmayacağı açıklandı. Vatandaşlar TOKİ konutları için hangi bedel ile anlaşmışsa o bedelden devam edecek. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments