“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerTOKİ'den 7 Ayda 24 Bin 232 Ucuz Konut!

TOKİ’den 7 Ayda 24 Bin 232 Ucuz Konut!

Dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak için çalışan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 2018’in ilk 7 ayında 24 bin 232 konutun ihalesini gerçekleştirdi.

Dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak için çalışan T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yeni konut üretmeye devam ediyor.

2023 hedefleri doğrultusunda temel üretim disiplinlerini 2014 yılında baştan tanımlayan TOKİ, “yüksek kalite, mahalle kültürü, yerellik ve yatay mimari yaklaşımı esas alan az katlı konut üretimini” yeni üretim felsefesi olarak belirledi.

2014 yılından itibaren konut projelerinde yeni bir üretim modeli ortaya koyan TOKİ, az katlı konut prensibi ile yeni projeler hayata geçiriyor.

7 Ayda 24 Bin 232 Yeni Konut

TOKİ, 2018’in ilk 7 ayında sürdürülebilir çevre ve yaşam alanı prensibi ile 30 bin 410 konutun satışını, 24 bin 232 konutun ihalesini ve 23 bin 997 konutun ise teslimini gerçekleştirdi.

TOKİ’nin hayata geçirdiği az katlı konut projeleri, yörelerin yaşam alışkanlıkları, kültürel referansları, nüfus yapısı, iklim ve topografyası esas alınarak tasarlanıyor.

Az katlı konut projelerinde, bölge sakinlerinin sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak donatı alanları da titizlikle düzenleniyor. Konutlarda yaşayan her yaş grubundan insanın oyundan spora, alışverişten ibadete; sosyal yaşamda ihtiyaç duyduğu pek çok tesis ve hizmetin de alt yapısı oluşturuluyor. Bu sayede, güvenli yapıların yanı sıra beklentilere yanıt veren, sosyalleşmeye zemin hazırlayan dinamik yaşam alanları kurulması planlanıyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments