Ana SayfaHaberlerTosyalı Holding İle AD Ports Group Arasında İmzalar Atıldı

Tosyalı Holding İle AD Ports Group Arasında İmzalar Atıldı

Tosyalı Holding, küresel ticaret, lojistik ve endüstri şirketi AD Ports Group ile bir niyet mektubu imzaladı. 

Tosyalı Holding tarafından yapılan açıklamaya göre firma, 3 kıtada Türkiye, Cezayir ve Angola’da sayıları 30’u bulan tesisinde 15 bin çalışanı ile demir-çelik sektöründe gösterdiği faaliyetlerle birlikte sanayi ve endüstri bölgeleri yönetimi ve liman işletmeciliğinde de uluslararası düzeyde örnek işlere imza atmayı sürdürüyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, “Ürünlerimizi pazara hızlı ve verimli bir şekilde ulaştırabilecek nakliye ve lojistik tesisleri devreye sokma ve ülkemiz ihracatının büyümesine katkı sağlama hedefimiz doğrultusunda, güçlü bir ortak olduğuna inandığımız AD Ports Group ile önemli bir iş birliğinin ilk adımını attık.” ifadesini kullandı.

Tosyalı Holding olarak, ürünlerini hızlı ve etkin bir şekilde pazara sunabilecek, Türkiye’nin ihracatının büyümesine katkıda bulunabilecek nakliye ve lojistik tesisleri devreye almayı hedeflediklerini bildiren Tosyalı, AD Ports Group’un da uluslararası hedeflerimizle eşleşen ve birinci sınıf bir filo tarafından desteklenen geniş bir hizmet ve uzmanlık yelpazesi sunan güçlü bir ortak olduğunu kaydetti. Tosyalı, iş birliğinin Türkiye’nin ihracatına katkı sağlama potansiyeline işaret etti.

AD Ports Grup Genel Müdürü ve Grup Üst Yöneticisi (CEO) Mohamed Juma Al Shamisi ise AD Ports Group’un, Türkiye’nin lider çelik şirketi ve Afrika’nın en büyük çelik üreticisi Tosyalı ile bu anlaşmayı imzalamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Anlaşmamız; yenilikçi dijital teknoloji ile desteklenen eksiksiz bir nakliye, lojistik ve liman hizmetleri paketi sunmamızı sağlıyor. Bu nitelikteki küresel anlaşmaları sürdürmemizi sağlayan BAE liderliğinin desteği ve rehberliği için minnettarız.” değerlendirmesinde bulundu.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments