“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerTrabzon Millet Bahçesi Eylülde Açılacak

Trabzon Millet Bahçesi Eylülde Açılacak

Trabzon’un yıkılan efsane stadı Hüseyin Avni Aker’in olduğu yerde yapım çalışmaları devam eden millet bahçesi inşaatını gezen ve TOKİ yetkililerinden bilgi alan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu; “Trabzon’umuza hayırlı uğurlu olsun. Nasipse eylül ayının sonu itibarıyla burada bir açılış yapabiliriz diye ümit ediyoruz.” dedi.

Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nun bulunduğu bu alanın, Trabzon’un çok önemli bir merkezi olduğuna dikkat çeken Zorluoğlu, Trabzon Millet Bahçesi’nin, diğer millet bahçelerinden farklı olarak biraz daha spor temalı olmasını istediklerini ifade ederek “Çünkü Trabzon bir spor şehri ve bu bölge uzun yıllar spor alanı olarak kullanıldı. Onun için buraya yaptığımız saha ile etrafındaki yürüme ve koşu parkurları amacımıza hizmet edecek.” şeklinde konuştu.

Trabzon Millet Bahçesi’nin ikinci etap çalışmalarını ise Orman İşletme Müdürlüğü lojmanlarının bulunduğu alanda gerçekleştirmeyi düşündüklerini aktaran Zorluoğlu, “Ayrıca Büyükşehir Belediyesi olarak buz pateni ve kaykay bileşenlerini de eklemek suretiyle daha fazla gencimizin parkımıza gelmesini arzu ediyoruz.” diyerek Millet Bahçesiin diğer peyzaj düzenlemeleri ile Trabzon’da çok önemli bir ihtiyacı giderecek güzel bir rekreasyon alanı olacağını söyledi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments