Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerKonut HaberleriTürkiye Diyanet Vakfı'nın Suriye'de İyilik Konutları Projesi!

Türkiye Diyanet Vakfı’nın Suriye’de İyilik Konutları Projesi!

Suriye’de yaşanan iç savaş nedeniyle Türkiye’den bu bölgeye yapılan yardımlar devam ediyor.

Ülkede, Türkiye’nin üstlendiği önemli projelerden biri olan İyilik Konutları ise Türkiye Diyanet Vakfı tarafından sürdürülüyor. Savaş mağduru olan çadırlarda ve zor koşullarda yaşayan aileler için başlatılan İyilik Konutları Projesinde ise ilk etap tamamlandı.

5 BİN KONUTLUK PROJENİN İLK ETABI TAMAMLANDI

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yürütülen projede 600 konutun inşaat sürecinin tamamlanmasıyla Suriyeli ailelere teslim işlem yapıldı.

Toplam 5 bin konuttan oluşacak projenin 600 konutluk kısmı tamamlanırken projede yer alan her bir konut ortalama 28 metrekare. Proje kapsamında inşa edilen konutların maliyetleri ise daire başına 6 bin TL. Türkiye Diyanet Vakfı, Suriyeli aileler için başlattığı projede üç yılda 2.4 milyar harcama yaptı.

Sözcü’de yer alan haberde; Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yaptırılan projedeki evlerde iki oda banyo, mutfak ve tuvaletten oluşuyor. 4 bin 400 konutun inşası devam ediyor.

Vatandaşlar Bağış Yapabilecek

İyilik Konutlarının ilk etabının tamamlanmasıyla birlikte TDV Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı İhsan Açık açıklamalarda bulundu. Konuşmasında satışa çıkarılan bir konutun bedelinin 6 bin TL olduğunu ve vatandaşların yardım edebileceklerini ifade eden İhsan Açık “Demir kapısı, su tesisatı ve kanalizasyon gibi alt ve üst yapıları tamamen bitmiş durumda. Oturan ailelerimiz inşallah sorun yaşamadan rahat bir ortamda hayatlarını sürdürebilecek” ifadelerini kullandı.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments