“Yapı
Ana SayfaHaberlerEkonomi HaberleriTürkiye Ekonomisi 2024’te Aşağı Yönlü Seyredecek

Türkiye Ekonomisi 2024’te Aşağı Yönlü Seyredecek

Bulls Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı (GSYO) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akkaya, Türkiye ekonomisinin 2024 yılında aşağı yönlü seyredeceğini ve ekonomide kötü günlerin geride kaldığını söyledi.

Türk sermaye piyasalarına duyulan güvenin arttığının altını çizen Kemal Akkaya, “Şirketleri profesyonel kadroyla kurumsallaştırarak Türkiye sermaye piyasalarının gücünü de arkasına alan global oyuncular haline getirme amacı taşıyoruz” diye konuştu. Kemal Akkaya, bu kapsamda yüksek büyüme potansiyeli taşıyan, yenilikçi bir bakış açısına sahip, vizyoner girişimcilerin projelerine bugüne kadar 15 milyon dolar yatırım yaparak destek verdiklerini açıkladı.

“Tarım Alanında Yatırım Yapacağız”

Büyüme potansiyeli yüksek ve yenilikçi sektörlere yatırım yaptıklarını anlatan Akkaya, “Yatırım yapacağımız girişimlerin Türkiye ekonomisine katkı sağlaması, insana dokunması, sürdürülebilir olması bizim için çok önemli” diye konuştu. Girişim şirketlerine kurumsallaşma, gelecek stratejilerin belirlenmesi gibi birçok alanda destek olduklarını anlatan Bulls GSYO Yönetim kurulu Başkanı Kemal Akkaya, verdikleri destek sayesinde; yenilikçi, vizyoner girişim şirketlerinin daha sağlıklı bir büyüme trendi yakaladığını kaydetti.

Önümüzdeki süreçte iklim krizinin etkilerinin daha derinden hissedileceğini söyleyen Bulls GSYO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akkaya, “Bu alanda akıllı tarım yapan yeni bir şirket yatırımı planlıyoruz. Bu kapsamda araştırmalarımız sürüyor. Türkiye’nin tarım alanında yeni bir sisteme geçmesi gerekiyor. Teknolojiyi odağına almış tarım üretimini artırmalıyız. Biz de buradaki fırsatı çok iyi görebiliyoruz. Yatırımlarım yapmak istediğimiz alanların ilk sırasında bu sebeplerden ötürü tarım var” ifadelerini kullandı.

“Sanko Menkul Yatırımı ile Sektöre Güçlü Girmek İstiyoruz”

Türk sermaye piyasalarına duyduğumuz güvenin bir sonucu olarak aracı kurum yatırımı yapma kararı aldıklarını belirten Bulls GSYO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akkaya, “Sanko Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’yi 10 milyon dolarlık bir yatırımla aldık. Şu anda 25- 30 kişilik bir ekibimiz var. Satın alma işlemlerinin tamamlanmasının hemen sonrasında ekibimizi hızla büyüterek sektöre güçlü bir giriş yapmak istiyoruz.

Bu yatırımımızın bir amacı da Bulls GSYO olarak halka arza hazırladığımız şirketlerin halka arz süreçlerini yapmak. Biz Türkiye ekonomisine güveniyoruz. Borsa İstanbul’un da potansiyelinin çok altında bir performans gösterdiğini biliyoruz. Önümüzdeki yıl ekonomide atılan adımların meyvelerini toplayacağımızı düşünüyorum” dedi.

Kaynak: Dünya Gazetesi

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments