“Yapı
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriTürkiye’nin En Büyük Konut Projelerinde Artık Prowin Var

Türkiye’nin En Büyük Konut Projelerinde Artık Prowin Var

Toplu konut, kentsel dönüşüm projeleri ve alt sektörlerin canlanmasıyla 20 yılı aşkın süredir Almanya’ya ihracat yapan Proplastpvc, Prowin markasıyla yeniden iç piyasaya yöneldi. Firma, dev projelerden gelen talebi karşılamak için tam kapasite üretime geçti.

Proplastpvc AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Onursal Kocatepe, “İnşaatların en temel unsurları kapı ve pencerelerdir. İnsanların en büyük tercihleri; güven içinde, gürültüden, soğuktan ve sıcaktan etkilenmeden evlerinde oturmaktır. Yüksek standartlı ürünlerimizle bunu sağladığımız için tercih ediliyoruz” dedi. Prowin’in tam entegre üretim hattına sahip olduğunu belirten Kocatepe şunları söyledi: “Prowin, nihai ürünleri için gereken profili ve camı Türkiye’de kendi bünyesinde üreten tek markadır. Bir ilke imza atarak hem profil ve cam gibi ürünlerimize hem de nihai ürünlerimize yani kapı ve pencerelerimize 5 yıl süreyle garanti veriyoruz. Bu garanti süresini bizden başka hiçbir marka vermiyor.”

Almanya’ya 20 yıldır ihracat yaptıklarını, inşaat sektöründeki canlanmayla iç piyasaya yöneldiklerini ve büyük projelerde yer aldıklarını anlatan Kocatepe şöyle devam etti: “Avrupa kriterlerine uygun üretim yapıyoruz. Ürünlerimizde doğa ve çevre dostu hammaddeler kullanıyoruz. Almanya’ya sattığımız yüksek kalite ve standarttaki ürünleri iç piyasaya da sunuyoruz. Türkiye’de yaygın olarak pencere, firmadan profili alan bayinin atölyesinde üretiliyor. Bayi bunu bir standart ve denetim olmadan yapıp satıyor. Bayi, firma ile anlaşamayınca başka bir marka ile yoluna devam ediyor. Böyle olunca da konut ve işyeri sahipleri için servis ve yedek parça sıkıntısı yaşanıyor, tüketici kapı ve penceresinin contasını veya kilidini bile bulamıyor” dedi.

“Deprem bölgesinde yapımı devam eden konutlar için tam kapasite üretime devam ediyoruz, bazılarında montaja başladık”

İç piyasada büyük projelerin aranan markası olduklarını belirten Onursal Kocatepe, İstanbul ve Marmara Bölgesi’nde prestijli konut projeleriyle anlaşmalar yaptıklarını söyledi. Deprem bölgesinde Adıyaman’da 4 bin konutun PVC doğrama imalatı ve montajına başladıklarını da aktaran Kocatepe şöyle devam etti: “Deprem bölgesinde yapımı devam eden konutların kapı ve pencerelerinde inşaat firmaları bizi tercih ediyor. Talebi karşılamak için Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde tesislerimizde 3 vardiya doğrama imalatı yapıyoruz. Bu anlaşmalar ile 1 Nisan 2024’e kadar tam kapasite ile üretim yapmaya devam edeceğiz. Ayrıca Hatay, Malatya ve Gaziantep’te planlanan konut projelerinde Prowin markalı PVC doğrama kullanılmasına yönelik görüşmelerimiz sürüyor.”

Ürünlerimizle Avrupa, Ortadoğu Pazarlarındayız

PVC profil ve doğrama ihracatını bu yıl yüzde 41 artırmayı planladıklarını anlatan Kocatepe, Uluslararası geçerliliği olan ürün sertifika ve test sonuçları ile farklı tip, renk ve nitelikteki PVC profil ürün yelpazesiyle Avrupa başta olmak üzere Ortadoğu ve bazı Afrika ülkelerinde de pazara girmeyi hedeflediklerini söyledi. Kocatepe şunları söyledi: “2024 yılında Türkiye’deki prestijli projelerde, deprem konutlarında, AB, Birleşik Krallık ve Balkan ülkelerinde daha fazla yer almayı hedefliyoruz.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments