“reocom
Ana SayfaHaberlerTürkiye’nin İlk Batarya Fabrikasının Temeli Atılıyor

Türkiye’nin İlk Batarya Fabrikasının Temeli Atılıyor

Bursa’nın Gemlik ilçesinde inşa edilecek olan batarya fabrikasının temeli, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla atılacak.

Yerli otomobil markası TOGG ve Çin menşeili enerji firması Farasis ortaklığında inşa edilecek olan Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojilerinin Batarya Geliştirme ve Üretim Kampüsü’nün temeli bugün saat 14.00’te atılacak.

Togg’un Gemlik’teki üretim fabrikasında seri üretime geçilmesinin ardından il genelinde yatırımların sürdürüldüğünü ve bu bağlamda Türkiye’nin ilk batarya fabrikasının temelinin atılacağını söyleyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, şunları söyledi:

‘’Sayın Cumhurbaşkanımız pazartesi günü Bursa ve Gemlik’i ziyaret edecek. Türkiye’nin çok önemli bir yatırımının daha temelini atacağız. Türkiye Yüzyılı’nın başka bir nişanesinin temelini atacağız. Türkiye’nin ilk batarya fabrikasının temelini atacağız. Bu teknoloji, Türkiye’ye önemli kabiliyetler kazandıracak. Ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlayacak. İstihdam anlamında da Bursa’ya ve Türkiye’ye önemli bir getirisi olacak.’’

Projenin tüm detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“UNICERA

Most Popular

Recent Comments