“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerTürkiye'nin İlk Koronavirüs Hastanesi İnşaatı Başladı!

Türkiye’nin İlk Koronavirüs Hastanesi İnşaatı Başladı!

Koranavirüs salgını ile mücadele konusunda Sağlık Bakanlığı çalışmalarına devam ediyor. Corana Virüsü tedbirleri kapsamında hastanelerde de çeşitli çalışmalar yapılırken ayrı birim olarak ilk inşaat başladı. Pendik Devlet Hastanesi bahçesi içerisine ön tanı hastanesi için başlayan inşaatın son durumu havadan görüntülendi. İşte detaylar…

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs hastalığı ile mücadele konusunda yeni önlemler alınmaya devam ederken hastanelerde de önlemler en üst seviyeye çekildi. 

Bazı hastaneler acil girişlerinin önüne çadırlar kurarak girişte ateş ölçmeye başlarken Pendik Devlet Hastanesi ise prefabrik hastane kurulması çalışmalarına başladı. 

Pendik Devlet Hastanesi Koronavirüs Ön Tanı Bölümü İnşaatına Başladı 

Daha önce Çin yapmış olduğu koranavirüs hastanesi ile tüm dünyada gündem olmuştu. 

Türkiye’de sağlık konusunda pek çok önlemi hayata geçirirken bu konuda da pek çok ülkenin önüne geçmeyi başardı. 

Koronavirüs salgını nedeni ile sağlık çalışanları büyük fedakarlıklar yaparak çalışmalarına devam ederken hastanelerde kapasite arttırma çalışmalarını sürdürüyor.  Pendik Devlet Hastanesi de bu kapsamda kapasite arttırma çalışmalarına başladı. Pendik Devlet Hastanesi bahçesinde yer alan boş alanda tek katlı prefabrik hastane inşaatına başlandı. 

Toplam 11 odanın yer alacağı tek kattan oluşacak prefabrik hastane ön tanı hastanesi olarak kullanılacak. Koronavirüs ön tanı hastanesi olarak kullanılacak olan yeni binada bu sayede durumu kesinleşen hastaların diğer hastalarla teması da sınırlandırılmış olacak. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments