Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler

Ukrayna’dan Çağrı!

Ukrayna’da 10 milyar dolarlık Büyük İnşa Projesi başlıyor. Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, Büyük İnşa projesi kapsamında 5 yıl içerisinde toplam 24 bin kilometre yol inşaatı ile birlikte köprü ve raylı sistemlerin yapılacağını belirtti.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, Büyük İnşa Projesi’ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Ukrayna’da 10 milyar dolarlık “Büyük İnşa Projesi”nin başladığına dikkat çekerek, “Projeleri, deneyimli Türk ortaklarla hayata geçirmek istiyoruz” dedi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Sybiha;

“Büyük İnşa isimli projeyi hayata geçiriyoruz. Yap-İşlet-Devret yasası da kabul edildi. Türkiye’nin kamu-özel ortaklığı modeliyle yapılan projelerdeki tecrübesi gerçekten çok etkili. O yüzden Türk ortaklarımızla projeleri hayata geçirmek istiyoruz. Ayrı konu olarak özellikle sanayi parklarının oluşturulması da perspektif vaat eden bir alan olabilir. Türkiye ile bu konuda da çalışmak istiyoruz. Aralık ayında ‘büyük yatırım projelerine devlet desteği’ adlı bir kanun çıktı. İlgili şirketlerin söz konusu proje ve yatırımı hayata geçirmek için, vergi muafiyetleri dışında, devlet veya halka ait bir arazi temin edilecek. Üstelik devlet bütçesi veya yerel bütçe ile inşaat ve teçhizat işleri yapılacak. Söz konusu yatırımın en az 20 milyon Euro’luk olması gerekiyor. Büyük İnşa projesinde 5 yıl içerisinde toplam 24 bin kilometre yol inşaatı aynı zamanda köprü, raylı sistemler, havalimanları ve Kiev çerçevesinde büyük çevre yolu projesi dahil olmak üzere yaklaşık 10 milyar dolar bütçeli projeler hayata geçirilecek” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments