“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerUlaştırma Bakanlığı İzmir Çiğli Tramvay Hattı İçin Beklenen Onayı Verdi!

Ulaştırma Bakanlığı İzmir Çiğli Tramvay Hattı İçin Beklenen Onayı Verdi!

Çiğli Tramvay Hattı Projesi için beklenen onay Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından verildi. 

Yaklaşık 11 kilometrelik uzunluğa sahip olan yeni projede Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına sunum yapılacak. Cumhurbaşkanlığı tarafından da onay verilmesi durumunda proje ihaleye çıkacak. 

Çiğli Tramvay Hattı Projesi İçin İhale Ne Zaman?

Söz konusu projede süreç Cumhurbaşkanlığı tarafından onay verilmesinin ardından hızla ilerleyecek. İlk olarak projede ihale süreci başlayacak. Ardından da ihaleyi kazanan firma tarafından inşaat sürecine geçilecek. 

Konu hakkında açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından yapılan açıklamada “Çiğli tramvayı projemiz Ulaştırma Bakanlığı tarafından onaylandı. Başta Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a ve projeyi bakanlık nezdinde takip eden İzmir Milletvekili Hamza Dağ’a müteşekkirim” ifadelerini kullandı. 

İzmir Çiğli Tramvay Durakları ve Güzergahı 

Karşıyaka Çevre Yolu tramvay hattının ilk durağı olacak. İlk etap bu noktadan başlayarak bağlantı köprüsü üzerinden Ataşehir Mahallesi, Çiğli İstasyonaltı Mahallesi, Çiğli İZBAN İstasyonu ve Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi bölgesini kapsayacak.  Ataşehir Mahallesi’nden başlayacak olan projenin ikinci bölgesi ise Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’nde sona erecek. Duraklar ise Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, Katip Çelebi Üniversitesi, Ata Sanayi olarak sıralanacak. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments