“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerUlusal Akıllı Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı ile İlgili 2019/29 Sayılı Cumhurbaşkanlığı...

Ulusal Akıllı Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı ile İlgili 2019/29 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Yayımlandı!

Ulusal Akıllı Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile 24 Aralık 2019 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. Detaylar haberimizde…

Şehirlerin küresel olarak birbirine bağlı bir ekonomide rekabet etme ve kent sakinlerinin refahını sürdürülebilir bir şekilde sağlayabilme ihtiyacını değerlendiren yeni Ulusal Akıllı Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi yayımlandı. 

24 Aralık 2019 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan yeni eylem planı ile çevre, ulaşım, enerji, sağlık, altyapı ve insan gibi şehirlerin tüm unsurlarını içeren yöntemler değerlendirilecek. Akıllı şehir yaklaşımı ile insanların çok daha rahat ve refah bir şekilde yaşam sürmelerinin önü açılacak. 

Ulusal Akıllı Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı ile İlgili 2019/29 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi 

Sosyal Yaşam Gelişecek, Şehirler Çok Daha Yaşanabilir Olacak

Yayımlanan yeni genelge ile şehirlerin yaşanabirliği ve sürdürülebilirliği arttıralacak, sosyal yaşam geliştirilecek, insan hayatına değer katan ve maksimum enerji etkinliği sunan çözümler üretilecek. 

Mevcut sorunların en kısa sürede çözülmesi amaçlanırken olası sorunlar ise tespit edilerek önceden önlem alınacak ve sorun oluşturma potansiyeli bulunan riskler önceden tespit edilerek önlemler alınacak.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonu ile hazırlanan eylem planı 2020 ve 2023 yıllarında uygulanacak olan yeni çözümleri ve hedefleri kapsayacak. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments