“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriUluslararası Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı'na 126 Ülkeden 34 Bine Yakın Ziyaretçi...

Uluslararası Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı’na 126 Ülkeden 34 Bine Yakın Ziyaretçi Geldi

Bu yıl 1.264 markanın katılımıyla 33.’sü düzenlenen Uluslararası Ev ve Mutfak Eşyaları Farı Zuchex’te 2 milyar dolarlık ticaret gerçekleşti. 126 farklı ülkeden iş insanlarını ağırlayan fuarı 7.267’si yabancı toplam 33.778 profesyonel ziyaret etti. Yurt dışından en çok ziyaretçinin geldiği ülkeler ise sırasıyla İran, Rusya Federasyonu, Makedonya, Suudi Arabistan, Mısır, Irak, Almanya, Lübnan, Azerbaycan ve İtalya oldu.

Tarsus Türkiye tarafından T.C. Ticaret Bakanlığı, ZÜCDER (Züccaciyeciler Derneği) ve KOSGEB destekleriyle Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilen Zuchex 2023, yine beklentilerin ötesinde bir fuar oldu. Ev ve mutfak eşyalarına dair sezonun en yeni koleksiyonlarını, trend tasarımlarını ve inovatif yeniliklerini bir arada sergilendiği buluşmayı, yurt içi ve yurt dışından çoğunluğu doğrudan satın almacı 34 bine yakın profesyonel takip etti. Fuar, bu yıl ilk kez ZuchXTalks etkinliğine de ev sahipliği yaptı. E-Ticaret ve E-İhracat temalı organizasyonda, her biri alanının uzmanı 40 konuşmacı, ev ve mutfak eşyaları sektörüne yönelik dijital dönüşümün püf noktalarını anlattı. 

Aytemur; “Yurt dışı satın almacı programımız meyvelerini vermeye devam ediyor”

Sektörel ticarete 2 milyar dolarlık bir katkı sağladığı tahmin edilen Zuchex 2023’ün üstüne düşen görevi başarıyla yerine getirdiğini ifade eden Tarsus Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Yurt dışı satın almacı programımızın da başarısı sayesinde, 126 farklı ülkeden 7 binden fazla iş insanı fuarımızı ziyaret etti. Bu anlamda Zuchex 2023’ün sektör ihracatına ve ülke ekonomisine doğrudan katkısı oldu. Özellikle son dönemde global ekonomide yaşanan durağınlık ve küçülme karşısında, fuarın ticaret performansı, katılımcı markalarımızı küresel rekabette bir adım daha öne taşıdı” dedi. 

Sırada “HOST” buluşmaları var!

Zuchex 2023’ü geride bırakan Türkiye Ev ve Mutfak Eşyaları endüstrisinin sonraki ilk durağı,  9 – 11 Kasım 2023 tarihlerinde Tiran’da gerçekleşek HOST The Balkans Housewares Sourcing Türkiye fuarı olacak. Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Kuzey Makedonya, Romanya, Sırbistan, Slovenya ve Yunanistan gibi Balkan ülkelerinden binlerce satın almacı, 150’den fazla Türk markası ile bu fuarda bir araya gelecek. Ardından Şubat ayında, bölgesinin en etkili uluslararası ticaret fuarları olan HOST Istanbul 2024 düzenlenecek.

Uluslararası Zuchex’in 2024 buluşması 19 – 22 Eylül tarihlerinde yine Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments