Ana SayfaHaberlerVan OSB’de 6 Tekstil Fabrikasının İnşaat Çalışmaları Tamamlandı

Van OSB’de 6 Tekstil Fabrikasının İnşaat Çalışmaları Tamamlandı

Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ozan Balcı, Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) 6 fabrikanın hazır, 10 fabrikanın ise inşaat sürecinin devam ettiğini açıkladı. 

Van OSB’de inşaatı devam eden tekstil kent fabrikalarında inceleme yapan Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ozan Balcı, çalışmalar hakkında bilgi paylaştı. 

OSB alanında üretime katkı amacıyla çalışmaların hızla yapıldığını belirten Balcı, şu sözleri kaydetti:

“OSB’de Cazibe Merkezleri Programı kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Valiliğimizin iş birliğiyle yaptığımız 6 tekstil fabrikamız bitti. 10 fabrikamız da iş insanlarımız tarafından yaptırılıyor. İnşallah 9 fabrikanın daha temelini birkaç ay içinde atmış olacağız. Toplam 25 tekstil fabrikamız olacak. Hedefimiz de inşallah önümüzdeki yılsonuna kadar Van’da tekstilde çalışan işçi sayısını 20 bine çıkarmak. Van büyük bir potansiyel barındırıyor. Bunu gerçekleştireceğiz, istihdama da çok büyük katkı sağlayacağız. Biz de canla başla çalışıyoruz. İşçilerimiz alın teri ile yağmurda, çamurda, toprakta çalışıyorlar. Allah hepsinden razı olsun. Onları destekliyoruz. İstidam probleminin çözümüne de bu fabrikalar çok büyük katkı sağlayacak.”

Van OSB’deki inşaat çalışmaları ve proje detaylarına buradan göz atabilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments