“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerVan Şehir Hastanesi’nin Proje Çalışmaları Başladı

Van Şehir Hastanesi’nin Proje Çalışmaları Başladı

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi yerleşkesinde yapılacak proje ile ilde bir şehir hastanesi kurulacak. Hastanenin proje çalışmaları başladı.

İl geneli için hizmet veren Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi içerisine 800 yataklı bir hastane daha yapılacak. Bu proje ile yerleşke, şehir hastanesine dönüşecek. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Muhammed Tosun, “800 yataklı hastane projesini ilimizin ihtiyaçlarını görerek Sağlık Bakanlığımıza ilettik. Onkoloji bölümü, fizik tedavi ve ilimizde olmayan yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanelerini de kapsayacak şekilde bu proje hayata geçiyor. İnşallah en yakın zamanda proje çalışmalarını tamamlanıp Van iline bu hastaneyi kazandırmak istiyoruz. Halihazırda ilimizde bin 500 yataklı eğitim ve araştırma hastanemiz var. Bu yeni hastaneyle beraber Van ilinin ikinci ve üçüncü basamak sağlık hizmetlerini çok güçlü bir noktaya taşımış olacağız.” dedi.

Şu anda proje çizimlerinin başladığını bildiren Tosun, şunları söyledi:

“Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi bir şehir hastanesi haline gelecek. İlerleyen süreçlerde farklı yerlere hastane projelerimiz var. İpekyolu ilçesine 150 yataklı hastane projemiz var. Diğer taraftan Edremit ilçesine diş hastanesi projemiz var. Bunların proje aşamasına geçildi ve şu an projeleri çiziliyor. İnşallah yakın zamanda onların da temellerini atacağız. Bu vesileyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, Valimiz Ozan Balcı ve Van milletvekillerimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments